Advert

ERSOY; SAMİYETSİZLİĞİN FOTOĞRAFI

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Çayırova'da bulunan Baldur fabrikasında greve çıkan işçilere yaptığı ziyareti eleştirdi.

ERSOY; SAMİYETSİZLİĞİN FOTOĞRAFI
ERSOY; SAMİYETSİZLİĞİN FOTOĞRAFI Yalçın AKBULUT
Bu içerik 70 kez okundu.

Başkan Ersoy  yaptığı Açıklamada  “İzmit Belediyesince onlarca  işçi  Pandemi sürecinde bile tazminatsız işten çıkarılırken, kendi yönettiği belediyenin önünde işçiler defalarca eylem yaparken, gelecek planları uğruna kendine siyasi rant sağlamak adına   grevdeki işçileri ziyaret etmesi samiyesizliğin  fotoğrafı olarak zihinlere kazılacaktır“ dedi. Ersoy "Dün, Çayırova'da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanmaması üzerine greve çıkan Baldur işçilerini ziyaret eden ve üzerinde İzmit Belediyesi logosu bulunan erzak yardımlarını dağıtan Fatma Kaplan Hürriyet keşke aynı hassasiyeti göreve geldiği günden beri tazminatsız işten attığı onlarca işçinin ailesi ve mağdur ettiği çocukları içinde gösterseydi" dedi.

 

 Söz konusu ziyareti algı operasyonu olarak değerlendiren Ersoy, açıklamasının devamında "Milletvekili döneminde de aynı şovları yapan, nerede eylem varsa soluğu orada alan Sayın Hürriyet’in  gerçek niyetini ve samimiyeti   İzmit Belediye Başkanı olduğunda işçiler ve kamuoyu  çok net olarak görmüş oldu. Kendisinin yönettiği İzmit Belediyesi'nde  işçiler amirleri tarafından dövülürken, amiri koruyup kollayan  gariban işçileri işten atan, kronik ve raporlu işçileri görev yapamayacağı işlere zorlayan sonrada işten çıkaran, İzmit Belediyesi önünde  defalarca eylem yapan işçileri unutup   mağdur emekçileri sözde ziyareti, geleceğe dönük siyasi yatırım ve işçilerin üzerinde  algı oluşturmaktan başka bir mana ifade etmemektedir. Bu şova yönelik sözde ziyaretlerin asıl niyetini kamuoyu gibi Kocaeli işçiside çok iyi bilmektedir. Sayın Hürriyet’e tavsiyemiz odur ki artık bu reklam kokan hareketleri bırakın, illaki ziyaret edecekseniz siyasi düşüncelerinden dolayı tahammül edemediğiniz hiç bir hukuki gerekçe olmadan tazminatsız işten attığınız, mağduriyetine sebep olduğunuz gariban  işçileri ve ailelerine  ziyaret edin. Onlardan helallik alın" ifadelerini kullandı.

#başkan hürriyet#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Helikopter kazasında Karslı Albay  şehit oldu
Helikopter kazasında Karslı Albay şehit oldu
Gebze’de 2021 yılında altyapı yatırımları sürecek
Gebze’de 2021 yılında altyapı yatırımları sürecek