Advert

Gebze'de operasyon:Polis ve avukat tutuklandı

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 5’i polis, 1’i avukat olmak üzere 7 toplam 7 kişi tutuklandı.

Gebze'de operasyon:Polis ve avukat tutuklandı
Gebze'de operasyon:Polis ve avukat tutuklandı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 116 kez okundu.

Kocaeli Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında yapılan gözaltı ve tutuklamalar ile ilgili olarak Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı bir açıklamada bulunuldu.

Yapılan yazılı açıklamada, taraflardan menfaat temin ettikleri iddia edilen Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memurları ve bu menfaat teminine aracılık ettikleri iddia edilen avukatlar hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

AVUKAT VE GAZETE HAKKINDA SORUŞTURMA

Açıklamanın devamında ise  şu ifadeler yer verildi. “ 27.01.2021 günü düzenlenen operasyonla, aralarında bir komiserin bulunduğu beş polis memuru ve bir avukatın gözaltına alındığı, toplam yedi şüphelinin 29.01.2021 günü sevk edildikleri Gebze Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’nce ''Rüşvet Alıp Vermek ve Nüfuz Ticareti Kullanma'' suçları nedeniyle tutuklandıkları, Soruşturmada bir kısım şüphelilerin avukatı olduğu anlaşılan Avukat Burak ULUKÖYLÜ'nün 29.01.2021 tarihinde sosyal medyadaki hesabından paylaşımda ''. Hırsızın lafına göre hırsızdan rüşvet alıp, hırsızı tutuklamayıp serbest bıraktığı iddia edilen savcı-hakim nerede? Rüşvet veren hırsız nerede? Yere batsın sizin düzeniniz, yıkılsın sizin saraylarınız...'' şeklinde paylaşımda bulunduğu, ayrıca Gebze Günlük Haber Gazetesi isimli internet sitesinde bu paylaşımın haber yapıldığı anlaşılmış olmakla, Gebze Adliyesinde görev yapan Hakim ve Cumhuriyet Savcıları hakkında rüşvet aldıkları, rüşvet almak suretiyle kişileri tutuklayıp ya da serbest bıraktıkları ithamı ile birden fazla kamu görevlisine hakaret eden Avukat Burak ULUKÖYLÜ ile paylaşımı haber yapmak suretiyle sitesinde paylaşan Gebze Günlük Haber Gazetesi internet sitesi sorumluları hakkında soruşturma başlatılmıştır”

#gebzede tutuklama#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizlerle Karasu Daha Değerli"
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ'NDEN ÖNEMLİ TIBBİ BAŞARI
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ'NDEN ÖNEMLİ TIBBİ BAŞARI