Advert

SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE TALEP ARTIYOR

Bölgemizin önemli eğitim kurumlarından Özel Afşin Bey Sağlık meslek lisesi kurucusu Ümit VAROL, Sağlık Meslek liselerine özellikle pandemi döneminde talebin arttığını dile getirdi.

SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE TALEP ARTIYOR
SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE TALEP ARTIYOR Yalçın AKBULUT
Bu içerik 74 kez okundu.

Sağlık çalışanlarının her zaman önemli olduğunu söyleyen Ümit Varol, ‘’ Çin’de başlayan ve sonrasında ABD ve diğer Avrupa başta olmak üzere tüm Dünya’yı etkisi altına alan covid-19 salgını sağlık çalışanlarının ve denli önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ülkemizde de sağlık bakanımız Sayın Fahrettin KOCA olmak üzere doktor, hemşire, yardımcı hemşire ve tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir çaba ve gayretle salgınla mücadele etmektedir. Bu süreç sağlık çalışanlarına verilen önemi kat ve kat artırmıştır.

2013 yılından itibaren Darıca’da Sağlık Meslek Lisesi olarak faaliyet gösteren kurumumuz İtalya, ispanya, Avusturya, Yunanistan gibi Avrupa’nın önemli ülkelerinde ERASMUS + projesiyle öğrencilerimiz staj eğitimlerini gördüler ve Avrupa’nın sağlık sistemini de yakından tanıma fırsatı yakaladılar. Bu yılda yine Avrupa’nın önemli şehirlerinden biri olan Portekiz’in Braga şehrinde bir erasmus projesi daha gerçekleştireceğiz.

Tüm bunlarla birlikte özelikle pandemi döneminde sağlık meslek liselerine talebin ve ilginin arttığını gözetebiliyoruz ve bu ilginin artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

 

#afşin bey sağlık#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Miralay Mümtaz Caddesi’nde hafta sonu çalışma var
Miralay Mümtaz Caddesi’nde hafta sonu çalışma var
Son 24 saatte 9 bin 205 yeni vaka
Son 24 saatte 9 bin 205 yeni vaka