Advert

CUNDA VE AYVALIK İSKELELERİNE KIYI TESİSİ İŞLETME İZİN BELGESİ ALINDI

Cunda ve Ayvalık arasında yıllardır yolcu taşımacılığı yapan deniz motorları , ulaştırma bakanlığının yasal düzenlemeleri çerçevesinde alınmayan işletme izin belgeleri sayesinde kullanılamama tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Seçimden hemen sonra fiziki düzenlemeler ve yapısal çalışmalarla,iskelelerin can-mal ve yangın emniyeti bakımından bakanlık standartları düzeyine getirilmesi sağlandı.

CUNDA VE AYVALIK İSKELELERİNE KIYI TESİSİ İŞLETME İZİN BELGESİ ALINDI
CUNDA VE AYVALIK İSKELELERİNE KIYI TESİSİ İŞLETME İZİN BELGESİ ALINDI Yalçın AKBULUT
Bu içerik 54 kez okundu.

Geçen yıl tamamlanan düzenlemeler sayesinde Kaymakamlık üzerinden alınan geçici izin belgesi ile geçen yıl motorların bahsi geçen iskelelerden kullanımı sağlanırken, bu sene kullanım mümkün değildi.

Bu duruma mahal vermemek adına başvurusunu Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü olarak yapan Ayvalık Belediyesi Kıyı Tesisleri İşletme İzin belgesini alarak, yasal olarak iskeleleri kullanıma açtı.

Ayvalık'ta kıyı tesisi işletme izin belgesi sadece Setur Marina ve Gümrük Limanında varken , Cunda ve Ayvalık iskeleleri de işletme izin belgesi sayesinde (yasal olarak gereken düzenlemelerde yapıldığı için) artık Belediyemiz bünyesinde can ve mal güvenliği ile işletilebilecek.

Ayrıca mavi kart ile tekneler için atık sahasının oluşturulabileceği , denizlere kaçak olarak boşaltmak zorunda kalan tekneler için atıklarını depolayabilecekleri , denizlerin temiz kalmasına sebep olacak uygulama adına iki iskelemiz Ayvalık'a kazandırılmış oldu.

#ayvalık cunda#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Helikopter kazasında Karslı Albay  şehit oldu
Helikopter kazasında Karslı Albay şehit oldu
Gebze’de 2021 yılında altyapı yatırımları sürecek
Gebze’de 2021 yılında altyapı yatırımları sürecek