Advert

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANI ALP KARGI: “UMUYORUM KASIT YOKTUR”

Geçtiğimiz gün Amasya'da düzenlenen yoğun bakım ek ünitesinin açılış töreninde Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın davet edilmemesi sosyal medyada tepkilere neden olurken, konuya ilişkin kendisine yönelttiğimiz soruyu cevaplandıran Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, 'ümit ediyorum kasıt yoktur' cevabını verdi.

MERZİFON BELEDİYE BAŞKANI ALP KARGI: “UMUYORUM KASIT YOKTUR”
MERZİFON BELEDİYE BAŞKANI ALP KARGI: “UMUYORUM KASIT YOKTUR” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 90 kez okundu.

Amasya protokolünü doğrudan ilgilendiren hoş olmayan bir durumla karşı karşıya olunduğunu belirten Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya'da yaşanan açılış daveti sıkıntısıyla ilgili Merzifon'da yaşanan örnekle cevap vererek, “Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi'nde biz aşımızı olduktan sonra çok enteresan bir olay oldu. Çok kıymetli Fitnet Uysal hanımefendi ve eşiyle birlikte hastanede aşı odasının önünde karşılaştık. Kaymakam Bey, 'anneciğim geçmiş olsun ben Merzifon Kaymakamıyım' dedi. 
O da 'iyi oğlum' dedi. Anadolu insanı çok keyifli ve coşkulu bir üslubu da var. Maskeden dolayı beni tanımadığını hissettim. Kaymakam beyle sohbeti bitmeye yakın ben kendisine takıldım; 'anne belediyeden memnun musun' dedim. Kendisi 'anam yavrum' diye keyifli bir refleks gösterdi. Kendisinin kurduğu cümleyi aynen aktarıyorum, 'yavrum bir memleketin Kaymakamı buradaysa o şehrin Belediye Başkanı da buradadır diye içimden geçirdim' dedi. Bürokrasiyi, siyaseti takip eden, kendince bir şey yaptığını zanneden insanların o hanım annemizin duygusunu hep muhafaza etmesi lazım. İşte olay bu. Tam da bu Amasya'da yaşanan olayı özetledi aslında. O Anadolu insanının içindeki kültürü kendi benliğimizden, kendi kültürümüzden uzaklaştırmamamız gerekiyor. O insanların başını öne eğdirecek, o insanların devletine, belediyesine, resmi kurumlarına olan güvenini boşa çıkaracak işler yapmamalıyız” dedi.
Kendisinin toplumun her kesimi ve bürokrasinin her kademesi ile barışık asgari değil, azami müştereklerde buluşmaya çalışan bir Belediye Başkanı olduğunu da söyleyen Başkan Kargı, “Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, toplumun her kesimi bürokrasinin her kademesindeki yurttaşlarımızla vatandaşlarımızın bana verdiği yetkiyle barışık asgari değil azami müştereklerde buluşmaya çalışan bir Belediye Başkanı iradesi gösteriyorum. 
Kurumlar arası anlaşmazlıklar sebebiyle bir çok konunun nahoş durumlarla karşılaştığını görüyoruz. 
Beni Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimimiz sayın Selçuk Sezikli bey aradı milletvekillerimizin de katılacağı bir açılış programında bizlerinde katılmasını arzu ettiği yönündeki davetini alınca bu davete evet cevabı verdim. Ben bir Belediye Başkanıyım planlı işlerim olsa bile mümkünse o davete planlı işleri bozup gitmeyi tercih ederim. Gerçekten gidemeyecek olsam bile ilgili Belediye Başkan Yardımcılarımızdan bir tanesini Belediyemizin kurumsal kimliğini temsili noktasında gönderirim. Sonuçta ben yapılan çalışmanın ölçeğini tartışmaya açmayı doğru bulmuyorum, memleket menfaatine yapılan bir toplu iğne başı kadar faydalı bir iş varsa hepsine emek verenlere şükranlarımı sunuyorum. Merzifon'da bu ihtiyacın giderilmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bizde yerel yönetim olarak her kurumun imkanlarımız dahilinde her talebinde çorbada tuzumuz olsun düşüncesiyle hareket ettik.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın davet edilmemesi hususuna gelince, ortada arzu edilmeyen bir durum var. Ümit ederim kasıt yoktur. Aksi olduysa bu gerçekten üzüntü verici bir durum. Bir şehirde hangi iradeye sahip olursa olsun, o şehrin tercihleriyle makama gelmiş insanların her noktada temsilde hakkı vardır diye düşünüyorum. İlin atanmış Valisi'nin, ilçenin atanmış Kaymakamı'nın, atanmış bürokratlarının her ortamda saygıyı en üst seviyede hakettiklerini düşünüyorum. Ama kısır kasaba siyaseti ile bazı istenmeyen yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek hareket ve tavırlarında olmamasını istiyorum. Bu hoş bir durum olmamış. Ben Amasya'daki durumda kasıt olmamıştır diye ümit ediyorum” dedi.
Amasya'da gündem konusu olan Başkan Sarı'nın açılış törenine davet edilmemesinde varsa bir yanlış anlaşılma onun da en kısa zamanda düzeleceğine inandığını söyleyen Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Mehmet Sarı başkan da o şehrin insanlarının tercihiyle görev almayı başarmış bir insan. Siyasetimiz farklı olsa da uğraşı, gösterdiği çaba ile Allah nasip etmiş Amasya Belediye Başkanlığı gibi çok önemli, keyifli bir makamda Belediye Başkanı olmuş bir kişi. Varsa bir yanlış anlaşılma onun da en kısa zamanda düzeltileceğini biliyorum, öyle olması gerekir diye düşünüyorum. Fazla da bu konular üzerinde spekülasyon yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
Yeri gelir yaşadığımız coğrafya içerisinde herkesin birbirine ihtiyacı olur, herkesin birbirine selam alıp verme ihtiyacı olur. Bunları hep muhafaza edilecek şekilde yaşamaya çalışmalıyız diye düşünüyorum” dedi.

#alp kargı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GTO Başkanı Çiler'in 8 Mart Dünya kadınlar günü mesajı
GTO Başkanı Çiler'in 8 Mart Dünya kadınlar günü mesajı
Kocaeli Valisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
Kocaeli Valisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı