Advert

Lastik İş’ten anlamlı destek

Lastik İş’ten hastanelere 40 adet hasta başı monitör

Lastik İş’ten anlamlı destek
Lastik İş’ten anlamlı destek Yalçın AKBULUT
Bu içerik 94 kez okundu.

Lastik İş Sendikası, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastanelerde tedavi gören hastaların kullanımına sunulması için aldıkları 40 adet hasta başı monitörlerini gerçekleştirilen törenle il sağlık müdürlüğüne teslim etti. Lastik-İş, sendikası, Kocaeli’de örgütlü olduğu Brisa, Goodyear, Pirelli, Prometeon fabrikalarının ortak katılımı ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastanelerde tedavi gören hastaların kullanımına sunulması için 40 adet hasta başı monitörü aldı. Yoğun bakımlar için önem arz eden monitörler törenle İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi. Teslim töreni Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan oteli TRYP By Wyndham’da gerçekleştirildi.

Lastik İş’ten anlamlı destek

Katılım yoğun oldu

Programa Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Prometeon İnsan Kaynakları Müdürü Okan Vural Pirelli Otomobil Lastikleri İnsan Kaynakları Müdürü Frencesca Ballabene’nin yanı sıra Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ahmet Sarıışık, Brisa İnsan Kaynakları Müdürü Murat Şahin, Goodyear İnsan Kaynakları Müdürü Serkan Işık ile Lastik İş Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Ulusoy ve Alperen Şakacı katıldı.

“Lastik sektörüne teşekkür ederiz”

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan programın açılış konuşmasında, “Bir yılı aşkın bir süredir pandemi sürecindeyiz. Devletimiz ve sağlık personeli inanılmaz özveriyle bu aşamalara geldi. Hastanelerimize eskilere oranla çok daha iyi konumdalar. Lastik İş Sendikası ve firmaların öncülüğünde hastanelerin ihtiyaçlarını görecek hasta başı monitörlerini temin ettiler. Lastik sektörüne teşekkür ediyoruz. Hastaneler bu monitörlerle daha konforlu hizmet edecektir” dedi.

Lastik İş’ten anlamlı destek

“Sağlık altyapımız yoğun bir efor sarf etti”

Sağlık alanındaki çalışmalarla da ilgili konuşan Pehlevan, “65 yaş üstüne aşılama büyük oranda tamamlanmış durumda. Normalleşmenin devam edebilmesi için aşırı hassas davranması lazım. Herkese görev düşüyor. Korona virüs hastalığına en çok 20- 40 yaş arasındaki grup yakalanıyor ama ölüm oranları 65 yaş üstünde fazla. Asla rehavete kapılmayalım. Ülke, il ve dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Kocaeli Türkiye’nin sanayi merkezidir, fabrikaları kapatamazsınız. Sağlık altyapımız yoğun bir efor sarf etti. Çok şükür olağanüstü bir durum yaşamadık” diye konuştu

“Birbirimize destek olmalıyız”

Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı da, “Fabrikalarımız duyarlılık gösterdi. Buradaki malzeme sayısı 30’un üzerinde ama bu gibi hadiselerde toplum olarak birbirimize destek olmalıyız. Bu moraldir. Bizler ayaktayız ve birbirimize destek oluyoruz. Bu destek bir farkındalık oluşturmalıdır. Bu hastalığı dayanışma duygusu içerisinde atlatacağız. Daha güzel günlerde hep beraber olacağız. Önemli olan dayanışma ruhunu yakalayabilmektir. Mesafeye, hijyene dikkat edeceğiz. Bu acı süreç içerisinde babamı kaybettim” diye konuştu.

 

#lastik-iş#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı