Advert

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETİ TEŞVİK ETTİ

Düzce’de çocuğu için ilaç yazdırmak üzere Aile Sağlık Merkezi’ne giden Mühendis E.A., Aile Hekiminin,randevu almasını ve hastayı da muayene için getirmesini rica etmesi üzerinesosyal medyadan “sağlık çalışanlarının şiddeti hak ettiğini” vurgulayan birvideo yayınladı. Video, sağlık çalışanlarından büyük tepki gördü. Mühendis E.A.hakkında aile hekimleri suç duyurusunda bulundu. Aile Hekimleri DernekleriFederasyonu (AHEF) yetkilileri, toplumu sağlık çalışanlarına direk şiddeteteşvik eden bu eylemin asla kabul edilemeyeceğini, gereğinin yapılmasınıbeklediklerini vurguladı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETİ TEŞVİK ETTİ
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDETİ TEŞVİK ETTİ Yalçın AKBULUT
Bu içerik 66 kez okundu.

Düzce’deMühendis E.A Devlet Hastanesi Acil Servisine giderek çocuğuna kurdeşenhastalığı için ilaç yazdırdı. Eczane hastanın nüfus cüzdanındaki isim ve TCkimlik no tutmadığı için ilacı vermedi ve baba E.A’yı bağlı olduğu Aile SağlıkMerkezine yönlendirdi. E.A. Cumayeri İlçesindeki Aile Sağlık Merkezine gitti.Randevusu olmayan ve yanında hasta çocuğunu da götürmeyen baba, bekleyenrandevulu diğer hastaların önüne geçerek Aile Hekiminden ilaç yazmasını istedi.

AileHekimi, yasal mevzuat gereği hastayı görmesi ve muayene etmesinin şart olduğunusöyledi ve randevu alınmasını rica ederek “bekleyen randevulu hastalarımı var”dedi. Bunun üzerine baba Mühendis E.A. büyük tepki göstererek Aile SağlıkMerkezi’nde bağırıp çağırmaya diğer hastaları da rahatsız etmeye başladı. AileHekimlerinin, çevreye rahatsızlık verdiğini, kendilerinin de yasal mevzuatauymak zorunda olarak hastayı görmeleri gerektiğini, saat 14:00’de giderseyardımcı olacaklarını belirtmeleri üzerine daha da sinirlenerek bir video çekipsosyal medyada paylaştı.

Hastayakını mühendis E.A sosyal medyada paylaştığı videoda sağlık çalışanlarınınşiddeti hak ettiğine yönelik, toplumu kışkırtıcı, hekimlere şiddet uygulamayayönelten ve teşvik eden son derece haksız söylemlerde bulundu. Türkiyegenelinde Aile Hekimlerinden büyük tepki gören video üzerine ilgili Aile SağlıkMerkezi’nde görevli Aile Hekimleri hasta yakını E.A. hakkında suç duyurusundabulunarak ifade verdi.

Videoyuçekip yayınladıktan sonra saat 14.00’de çocuğu ile birlik bu Aile SağlıkMerkezi’ne giden E.A yapılan muayenenin ardından reçetesini aldı. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu(AHEF) yetkilileri, “hasta yakını E.A.’nın mağdur edilmemesine rağmenvideoyu kaldırmadığına dikkat çekerek videoda aile hekimlerine şiddetuygulamaya direk yönlendirme yapıldığına, onca zorlu şartlar altında çalışansağlık çalışanları için kullanılan bu ifadelerin kabul edilemeyeceğini veyargıya intikal eden konunun takipçisi olacaklarını” söyledi.

#ahef#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dara Antik Kenti PTT Pullarında
Dara Antik Kenti PTT Pullarında
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak