Advert

Kars'ta 19 köy yolu ulaşıma kapandı

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 19 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi'ne ait ekiple çalışmalarını sürdürüyor.

Kars'ta 19 köy yolu ulaşıma kapandı
Kars'ta 19 köy yolu ulaşıma kapandı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 86 kez okundu.

Volkan KARABAĞ

Kars'ta etkili olan kar yağışı tipi hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tipiden Merkez’e bağlı Akdere, Aslanizi, Verimli, Digor’a bağlı Bostankale, Kırdamı, Yaylacık, Yemençayır, Sarıkamış’a bağlı Balıklı, Beşyol, Çamyazı, Gecikmez, Kazıkkaya, Kızan, Köroğlu, Odalar, Parmakdere, Şehitemin, Selim’e bağlı Aşağıdamlapınar ve Yukarıdamlapınar, köyleri olmak üzere toplam 19 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi Kar ile Mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, belediye ekipleri ve Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri de sorumluluk alanlarında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sabah saatlerinde buzlanma ve don olaylarının görüldüğü Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk hava etkisini artırdı. Kars’ta gece en düşük hava sıcaklığı eksi 2 derece ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Kars’ta gün içerisinde hava sıcaklığının 4 derece olduğu tahmin edilirken, merkezde kar kalınlığı 6 santimetre, Sarıkamış Kayak Merkezinde ise kar kalınlığı ise 97 santimetre olarak ölçüldü.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bölgemiz genelinde özellikle gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Bölgemiz genelinde dik ve eğimli yerlerde çığ tehlikesi beklendiğinden vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar yağışının Kars, Ağrı ve Erzurum ve çevrelerinde kuvvetli (10-20 cm), yüksek kesimlerinde yer yer yoğun (20-40 cm) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma v.b) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Kaynak: Kars'ta 19 köy yolu ulaşıma kapandı

#kars köy yolları#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dara Antik Kenti PTT Pullarında
Dara Antik Kenti PTT Pullarında
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak