Advert

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı

Her insan için farklı anlamlar taşıyan yaşlılık, aslında hayatımızın en özel dönemlerinden biridir. Bu dönemde birey, duygularını daha iyi kontrol edebilmekte, bilgisiyle, tecrübesiyle etrafına yol göstermektedir.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 73 kez okundu.

Hepimizi bugünlere getiren, toplumumuzun gelişmesine ve bugünlere gelmemize vesile olan bütün büyüklerimize en derin sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. İyi ki varlar. 

Bir milletin büyüklüğü, büyüklerine gösterdiği sevgiyle ve şefkatle ölçülür. O nedenle bu tecrübe ve birikime saygı göstermemiz gerekir. Biz küçükken büyüklerimiz bizleri nasıl şefkatle kucakladılarsa, onlar da yaşlandığında biz de onları aynı şekilde kucaklamalı, şefkatle sarılmalıyız. Bu aynı zamanda bir insanlık, bir vicdan ve bir vefa borcudur.

Yeni kuşakların yaşlılara sahip çıkan, sevgi ve saygıda kusur etmeyen bireyler olarak yetiştirilmesi, aile bağlarımızın korunmasını ve bu sayede toplumun her bireyinin hayata güvenle bakmasını sağlayacaktır. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde özellikle sosyal politikalar alanında büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bu devrimlerden bir tanesi de büyüklerimizin, yaşlılarımızın şartlarının iyileştirilmesi ve hayata bağlanmasıdır. 

 

Bu duygularla, bütün yaşlılarımızın ‘Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, onların her zaman için başımızın tacı olduğunu özellikle belirterek, sağlıklı ve mutluluk içerisinde yaşamalarını temenni ediyorum.
 

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi                                                                    

 

#seddar yavuz#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak
STK’lar ve Kocaeliler ‘’Sivil Dünya Kocaeli’’ ile buluşacak
RAMAZAN’DA KALBİ YORAN 10 ÖNEMLİ HATA!
RAMAZAN’DA KALBİ YORAN 10 ÖNEMLİ HATA!