Advert

ABİGEM ve KSO İşbirliğinde düzenlenen “İhracat Satış Kampı” Sertifika töreni On Line gerçekleştirildi

Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen Güçlü ve Sürdürülebilir İhracat için “İhracat Satış Kampı” sertifika töreni OnLine olarak gerçekleştirildi.

ABİGEM ve KSO İşbirliğinde düzenlenen “İhracat Satış Kampı” Sertifika töreni On Line gerçekleştirildi
ABİGEM ve KSO İşbirliğinde düzenlenen “İhracat Satış Kampı” Sertifika töreni On Line gerçekleştirildi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 80 kez okundu.

On Line olarak düzenlenen  Töreni sunan ABİGEM Uzmanı Mehtap Demir’den , ilk sözü alan Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,” Kocaeli Gümrüklerinden aldığımız verilere göre 2020 yılında; İhracatımız  26,3 milyar dolar, (TR ihracatındaki payımız  yüzde 15,5). Eğitim programındaki amacımız ilimizin TR ihracatındaki bu yüzde 15,5’lik payını arttırmaktır. Program ile firmaların ihracatta var olan başarılarını arttırmayı ve ihracat yapamayan firmaların ihracata başlamalarını sağlamayı hedefliyoruz. 2019 yılında hiç ihracat yapmamış 5 firma ile pilot olarak başlattığımız İhracat Satış Kampı programımızdan sonra 2 firmamız ihracata başlamıştır.

Bu firmalarımız; Ramazan Aycan Makine, (Polonya’ya satış yaptı) ve Aşsan Gıda(ABD, Almanya, İtalya’ya satış yaptı. Hollanda’ya da numune gönderdi.)Yeni tamamladığımız eğitim sonundaki verilere baktığımızda da yine bu hedefi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bu programda;

Firmalarda denetlenebilir bir ihracat satış sisteminin kurulması

Müşterilere ulaşmak için detaylı pazar araştırması yetkinliğinin kazanılması

Hedeflenen satışlara ulaşmak için planlı çalışma yetkinliği kazanmış çalışanlar

İşletmelerin ürünleri için hazırlanmış İhracat Pazar Araştırması Raporları

İşletmelerin ürünlerine müşteri olabilecek firmaların listeleri

Müşteriler ile iletişimde kullanılacak konuşma ve e-posta taslakları

Uluslararası pazarlama takviminin oluşturulması

Müşteri İlişkileri Yönetimi sistemi önerisi 

Teslim şekilleri operasyonu ve teslim şekline uygun fiyat verme yetkinliği

Dış ticarette ödeme şekilleri ve tahsilat risklerini minimize etme yöntemlerini uygulama yetkinliğinin arttırılması hedeflenmiştir.

Planlanan hedeflerin hepsi program içerisinde uzmanımız Murat Bey’in önderliğinde siz değerli firmalarımızın öz verisiyle gerçekleştirilmiştir.

Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz 20 günlük (8 hafta) eğitim programına yoğun ilgi vardı.  (Eğitim maliyeti Odamız tarafından karşılanmıştır.)

45 firmamız başvuru yaptı. 

Bu firmalar ile katılım için belirlediğimiz kriterler çerçevesinde görüşme yapıp içerisinden 13 firmamızı seçtik. 

Düzenlemiş olduğumuz programımızın siz değerli firmalarımıza da fayda sağladığını ve birçok firmamızda güzel gelişmeler olduğunu biliyoruz”

On Line toplantıda daha sonra söz alan eğitmen Murat Odacı,13 katılımcının özverili çalıştıklarını vurgulayarak,ayrıca katkıda bulunan KSO ve ABİGEM yetkililerine  teşekkür etti. Eğitmen Murat Odacı ,diğer Eğitmen Dinçer Yarkın ile birlikte 25 Ocak- 18 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdikleri eğitim programından söz etti.

Toplantıda  Falken Baca firmasından söz alan S.Kaan Polat  eğitim çalışmaları sırasında İsrail’den bir firmaya 6 bin 805 Euro tutarında ürün satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.Doğuş Alimünyum’dan  Çiğdem İshakoğlu  ve Kale Balata’dan  Anıl Gencal,eğitimin çok faydalı olduğunu  vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Törenin kapanışını gerçekleştiren ABİGEM Uzmanı Mehtap Demir, “ihracat Satış Kampı” eğitimini tamamlayan 13 katılımcıya sertifikalarının da on Line olarak gönderileceğini söyledi.


 

#abigem#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kabine'de değişiklik: 3 yeni isim
Kabine'de değişiklik: 3 yeni isim
Son 24 saatte 61 bin 028 yeni vaka
Son 24 saatte 61 bin 028 yeni vaka