Advert Advert Advert

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı

İnsanlığa dair her duyguyu içinde barındıran sanat dallarından biri olan tiyatro; sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, barış içinde bir arada yaşamayı temel alan insan kalbine hitap eden güçlü bir anlatım aracıdır.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un Dünya Tiyatrolar Günü Mesajı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 82 kez okundu.

Yüzyıllardır ortaoyunları, meddah gösterileri, kukla oyunları ve gölge oyunlarıyla kültürümüzün ve geleneklerimizin yaşatılmasına önem veren sanatçılarımız gibi, evrensel niteliğe sahip tiyatro dalındaki sanatçılarımız da, aynı amaçla birçok çalışma sergilemektedirler.

Milli değerlerimizi ön planda tutan eserler ile toplumun geleneklerinin ve adetlerinin yaşatılmasına, çocuklarımızın ve gençlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yöneltilmesine katkı sağlamaktadırlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözleriyle sanatın, insan hayatındaki değeri ve rolünü belirtmiştir. Ülkemizin estetik ve sanatsal yönden gelişmesine katkılarını başarıyla sürdüren ve köklü bir geleneği olan Türk tiyatrosunun daha da güçlenmesi için Türkiye Cumhuriyeti’nin bir temsilcisi olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayım.

Bu duygu ve düşüncelerle, her seferinde değişik bir rol üstlenerek, daha güzel bir dünya için hizmet veren tüm tiyatro sanatçılarımızın ve tiyatro seyircilerinin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyorum. 

 

#seddar yavuz#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı