Advert Advert Advert

“Ek zam tek çare, gerisi hikaye”

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından Sağlık Bakanlığı önünde 81 ilden gelen şube başkanları, sağlık çalışanlarının sorunlarını haykırdı

“Ek zam tek çare, gerisi hikaye”
“Ek zam tek çare, gerisi hikaye” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 84 kez okundu.

Kocaeli’deki sağlık çalışanlarını temsilen Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker’in de katıldığı; Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapıldı. Türkiye genelinde 81 ilden gelen Türk Sağlık-Sen Şube başkanları bugün sağlık çalışanlarının sorunlarını bir kez de Sağlık Bakanlığı önünde haykırdı.

Bakanlık önünde protesto

Türkiye Kamu Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin önderliğinde gerçekleşen eyleme Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı ve Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi Ömer Çeker de katıldı. Kocaeli’de bulunan sağlık çalışanlarını yaptığı ziyaretlerdeki sorunları da genel merkez yöneticilerine ileterek sorunların çözümü ve iletilmesi konusunda da önemli bir görevi yerine getirmiş oldu.

Bakanlık önünde protesto

EK ZAM TEK ÇARE”

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker bugün Ankara’da gerçekleşen eylem ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Merkezimizin öncülüğünde Ankara’da Sağlık Bakanlığı’nın önünde çalışanların sorunlarını hep bir ağızdan bir kez daha haykırdık. Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak sürekli sahada sağlık çalışanlarımızın sorunlarını dinleyerek ilk önce yerel yöneticilerimize çözümü konusunda yasal çerçevede girişimlerimizi yaptık. Ancak görüyoruz ki, sağlık çalışanlarını alkışlatanların sorunların çözümüne sıra gelince kulakları sağır, gözleri kör oluyor. Sağlık Bakanlığı önünden bu sefer çalışanlarımızın sorunlarını haykırdık. Ek zam tek çare, gerisi hikaye diyoruz. Sağlık çalışanlarımızı artık vaatlerle kimse kandıramayacak. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da il bazında da sesimizi duyurmak için bölgesel eylemlerimiz olacağını da ifade etmek istiyorum” dedi.

 

#Türk sağlık sen#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı