Advert Advert Advert

Tarihi gün bugün başladı

Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan protokol gereği pasaporta ihtiyaç duyulmadan yalnızca yeni tip kimlik kartı ile seyahat imkanı bugün başladı. Kaynak: Tarihi gün bugün başladı

Tarihi gün bugün başladı
Tarihi gün bugün başladı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 74 kez okundu.

Volkan KARABAĞ

Dışişleri Bakanlığının geçtiğimiz gün yaptığı “Kimlikle Seyahat” duyurusu bugün hayata geçti.

Duyuruda, “10 Aralık 2020 tarihinde Bakü'de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kimlikle Seyahat Protokolü’nün iç onay süreci her iki ülke bakımından sonuçlanmıştır. Sözkonusu Protokol, 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Böylelikle, iki ülke vatandaşları, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca yeni tip kimlik kartı ibraz ederek yapabileceklerdir. Can Azerbaycan’la 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle hayata geçecek yeni düzenleme, ülkelerimiz arasındaki “iki devlet, tek millet” söyleminde ifade bulan güçlü kardeşlik bağlarını daha da pekiştirecektir.” ifadesi kullanılmıştı.

Yapılan duyuru sonrası uygulama bugün başladı. Uygulama kapsamında her iki ülkeden seyahat edecek vatandaşlar 90 güne kadar vizesiz kalabilecek. Ancak kalma süresi 15 günü geçen vatandaşların Azerbaycan Devlet Göç İdaresine adres beyanı yapmaları zorunlu kılındı.

Kaynak: Tarihi gün bugün başladı

#azerbaycan#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı