Advert Advert Advert

BAŞKAN SARI: 'TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN'

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar arasında AKSAV çalışanlarını ilgilendiren bir yıllık toplu sözleşme imzalandı.

BAŞKAN SARI: 'TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN'
BAŞKAN SARI: 'TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN' Yalçın AKBULUT
Bu içerik 79 kez okundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar arasında AKSAV çalışanlarını ilgilendiren bir yıllık toplu sözleşme imzalandı.
Amasya Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında AKSAV çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi.
'BİZ BURADA BİR AİLEYİZ'
Belediye işçilerinin şartlarını iyileştirmek için yapılan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; 
Bugün Amasya Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında AKSAV çalışanlarımızı ilgilendiren Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. 632 personelimizin hakları için bir araya geldik. Burada teknik personel olması, evlilik, çocuk sayısı, eğitim gibi etkenler var. Anlaşmada 3500 Lira ile 4800 Lira arasında değişen personel maaşları yer alıyor. Bunun imzasını atarak inşallah arkadaşlarımızın mutlu olmasını sağlamış olacağız. Türkiye genelinde birçok noktada insanlar maaşlarını alamazken, biz bugüne kadar maaşlarınızı yarın alın demedik. Ceketimi satarım borcumu öderim diyor ya tüccar biz pijamamızı satar borcumuzu öderiz ki buna gerek yok. Biz burada bir aileyiz. Üreteceğiz, çalışacağız kazanacağız. Personelimiz masada çalışıyorsa ona göre üretmelidir, Park Bahçe'de çalışıyorsa ona göre fikir üretmeli, icraat üretmeli yani yaptığı işi düzgün yapmalıdır. Biz her zaman söyledik “Zulmetmez kuluna hüda, her kulun çektiği kendi cezası” eğer bir hata bir kusur varsa herkes önce kendinde arayacak öyle de değil böyle de değil herkes kendini toplayacak. Herkes evinin önünü süpürürse, mahalle temiz olur. Herkes üstüne düşeni yerine getirecek. Nasip olursa 2. Yılımızı dolduruyoruz, 3. Yıla geçerken 2 yıl içinde neler yaptığımızı da kamuoyuna deklare edeceğiz. Yaptıklarımızın sunumunu yapacağız. 5 Nisan Pazartesi günü Türkiye'de ilk olan “Belediyeye ait” Hidro Elektrik Santralinin temelini atacağız. Akdağ'da temel attıktan sonra akşam da 2 yılın hesabını verircesine bölgeden ya da ulusal basın mensuplarının sorularına talebe gibi cevap vereceğiz. Tembel talebe miyiz akıllı mıyız notumuzu hemşehrilerimiz verecek. Yaptığımız her işin hesabını vermek için fırsat arıyoruz. 2. Sınıftan 3'üncü sınıfa geçerken imtihan dönemimiz olacak. O konuda ne kadar gazeteci varsa hodri meydan çağırın siz sorun biz cevaplayalım” dedi. 
Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin ise konuşmasında; Toplu İş Sözleşmesi'nin hayırlı olmasını diliyorum. Çalışanlarımızı imkanlarımızı zorlayarak, sosyal haklarını vererek, maaşlarını günü gününe ödüyoruz. Personelimizi mağdur etmeden maaşları ödemek bizleri de memnun ediyor. Sendika yetkililerine de bu konuda teşekkür ediyorum. Zamanında ücret farkları da verilmiş olacak tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 
Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar; “Hizmet-İş Sendikamız ile AKSAV şirketimiz arasındaki bir yıllık Toplu İş Sözleşmesi'ni imzaladık. Yansıyan ücretlerinizi aileleriniz ve çocuklarınızla sağlıkla harcamanızı temenni ediyorum. Bizlere göstermiş oldukları samimi yaklaşımlarından başta Belediye Başkanımız Mehmet Sarı Bey ve Başkan Yardımcımız Hasan Şahin'e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. 
İmza töreni sonrası Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı'ya hediye takdiminde bulundu.

 

#amasya aksav#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı