Erbulak hem heyecanlandı hem sundu

İzmit’in 2021 Yılı Kültür Hikayesi ünlü sanatçılardan büyük destek gördü

Erbulak hem heyecanlandı hem sundu
Erbulak hem heyecanlandı hem sundu Yalçın AKBULUT
Bu içerik 112 kez okundu.

2021 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu’nu görkemli bir tanıtımla açan İzmit Belediyesinin ilk sürprizi mikrofon elinde sahneye çıkarak programın sunuculuğunu yapan ünlü oyuncu Sevinç Erbulak oldu. Sanata verdiği değeri daha programın başında ortaya koyan İzmit Belediyesi 80 dakikanın sonunda büyük heyecan ve umut verdiği birçok ünlü sanatçının tam desteğini aldı ‘Kültür ve Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla yola çıkan İzmit Belediyesinin, 2021 yılında planladığı kültürel ve sanatsal projeleri ve etkinlikleri 80 dakikalık görkemli bir sunumla tanıtıldı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘İzmit 2021 Yılı Bir Kültür Hikayesi’ temalı lansmanın sunuculuğunu ünlü oyuncu Sevinç Erbulak üstlendi. Lansman, davetlileri ve etkileyici programı sosyal medya hesaplarındaki canlı yayından takip eden binlerce izleyiciye Sevinç Erbulak sürpriziyle başladı.

Erbulak hem heyecanlandı hem sundu

ÜNLÜ OYUNCUDAN İZMİT’E ÖVGÜ

Açılış konuşmasında samimiyetle duygularını paylaşan ve projelerin kendisini ne kadar umutlandırdığını, mutlu ettiğini söyleyen, tiyatrocu ailenin başarılı tiyatrocu kızı Sevinç Erbulak, “Nice eşsiz güzelliği barındıran, uğruna ağıtlar yakılan Nicomedia’dan günümüze uzanan İzmit yolculuğunun hikayesini anlatmak için buradayız. Tam 3 bin yıllık hikaye. En güzel yanı ise hikaye bitmedi, hala yazılıyor. İzmit’te Bir Kültür Hikayesi yazılıyor” dedi.

ALKIŞLARLA ÖZLEMİNİ PAYLAŞTI

Tanıtım programındaki başarılı sunumu, yüzünden eksik olmayan gülümsemesi, seyirci ve alkışlarıyla can bulan tiyatro sahnelerine duyduğu özlemi aktaran ödüllü oyuncu Sevinç Erbulak, İzmit’teki sanat ve kültür projelerinin kendisini çok heyecanlandırdığının altını çizdi. Oyuncu, yazar ve çizer yetiştiren Erbulak Evi’nin kurucularından olan, Afife Tiyatro Ödülleri’nde jüri olarak görev alan ve sanat yaşamını onlarca ödülle taçlandıran Sevin. Erbulak, “Bu alkışları çok özlemişim” diyerek pandemi sürecinde seyirciden ayrı kalmanın hüznüne dikkat çekti, program boyunca alkışları üzerine alınarak özlem giderdi.

Erbulak hem heyecanlandı hem sundu

PANDEMİDE ALKIŞLARI DUYAMADI

‘Pandemi sanata engel değil’ diyerek 2021 yılı kültür ve sanat sezonunun açılışını yapan İzmit Belediyesinin sanatçı-seyirci ayrılığına izin vermediğini vurgulayan, ‘Karışık Kaset, Prensesin Uykusu, Ezber, Beş Vakit, Fidan Hanım’a Ne Oldu? Ve Ağaçlar Ayakta Ölür’ sinema filmlerindeki performansını hafızalara kazıyan ünlü oyuncu Erbulak, “Burada olmaktan, bu sahnede bulunmaktan son derece mutluyum” şeklinde konuştu. Gösterişli sahne performansları eşliğinde tanıtımı yapılan projeleri sanatı engel tanımayacağı dipnotuyla izleyen Erbulak büyük heyecan yaşadı.

SANATSAL ADIMLARI İZLEDİKÇE 

İzmit Şehir Tiyatroları’nın kurulacağı, Sanat Akademisi’nin çalışmalarına başladığı, Türk sinemasının unutulmaz karakteri Hulusi Kentmen’in yaşadığı evin sanata adanacağını, Türkiye’nin ilk seçilmiş kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın hayatının film yapılmasını, sanatın günlük, haftalık ve aylık programlarla tüm mahallelere ve köylere yayılacağı, İzmit’in Avrupa’daki örnekleri gibi herkesçe ‘kültür ve sanat şehri’ olacağının altının çizildiği projeleri ve etkinlikleri izlerken duygulanan ve sabırsızlıkla beklediğini belirten Sevinç Erbulak, sanatçı dostlarının da projeleri desteklediği videoyu izlerken ayrı bir gurur yaşadı.

ÜNLÜ OYUNCUDAN DUYGULU TEŞEKKÜR

Ömrünü sanata adayan Sevinç Erbulak, sanat ve kültür projeleriyle vizyonunu ortaya koyan, ‘beton belediyeciliğinin bittiğini ve halkın yemek-içmek gibi sanata ihtiyaç duyduğunu’ konuşmasında vurgulayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e sanata ve kültürel yaşama verdiği değerden dolayı tüm sanatçılar adına çok teşekkür etti. Erbulak ayrıca dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın’ı sahnede görmekten ve program finalinde resitalini dinlemiş olmaktan dolayı mest oldu.

 

 

#sevinç Erbulak#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tütünçiftlikli çevrecilerden Sülfürik Asit tepkisi
Tütünçiftlikli çevrecilerden Sülfürik Asit tepkisi
Belediye başkanlarının fırın şovu
Belediye başkanlarının fırın şovu