Advert

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI

İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içerisinde gerek kişilerin, gerekse toplumların temel hak ve hürriyetlerinin korunmasında, savunulmasında, kanunlara bağlı kararlılıklarıyla adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluğu olan Avukatlar, çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI Yalçın AKBULUT
Bu içerik 90 kez okundu.

Toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartlarından birisi de, adaletin sağlanmasıdır. Demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan “iddia, savunma ve karar”dan oluşan üç temel unsur üzerine kurulu yargının, temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan savunma olmadan yargı bağımsızlığından söz edilemez.
Bir hukuk devleti olan ülkemizde, insan hakları ve hukukun üstünlüğü esası içinde gerek bireylerin, gerekse toplumun yasalarla belirlenmiş haklarının korunmasında Avukatlar çok önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir.
Bu düşüncelerle, adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumlulukla toplumumuz tarafından takdir edilen, tüm Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileyerek selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi                                                                    

 

#seddar yavuz#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kabine'de değişiklik: 3 yeni isim
Kabine'de değişiklik: 3 yeni isim
Son 24 saatte 61 bin 028 yeni vaka
Son 24 saatte 61 bin 028 yeni vaka