Advert Advert Advert

Ulus Pazarı pazartesi günü yeniden açılıyor

Ulus Pazarı uzun bir aradan sonra, pazartesi günü tekrar açılıyor

Ulus Pazarı pazartesi günü yeniden açılıyor
Ulus Pazarı pazartesi günü yeniden açılıyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 95 kez okundu.

Pandemi koşulları yüzünden yaklaşık 6 aydır hizmet veremeyen Ulus Pazarı, 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe’de bulunan eski yerinde kapılarını tekrar açacak.

Geçen yıl Mart ayında tanıştığımız COVİD-19 salgınının etkisinin düştüğü dönemde hizmet veren Kartepe Ulus Pazarı yaklaşık altı aydır hizmet veremiyordu. 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe Ulus Pazarı kapılarını vatandaşlara tekrar açacak.

Konuyla ilgili açıklama Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu’ndan geldi.

Başkan Reisoğlu yapmış olduğu açıklamada, “Bildiğiniz gibi ulus pazarı yaklaşık 5 yıldır Kartepe Uzunçiflik Maşukiye-Sapanca yolu kavşağının hemen arkasında bulunan 10 dönümlük alan üzerinde kuruluyordu. Ancak salgın nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasakları başlayınca bizde yasaklardan dolayı tezgahlarımızı açamamıştık” dedi.

Salgın tedbirleri uygulanacak

Başkan Reisoğlu; “Biz hem esnafımızın ve hemde vatandaşlarımızın mağduriyetleri gidermek için tezgahlarımızı kurduğumuz günü değiştirme kararı verdik. Kartepe Belediyemizden de gerekli onayı aldık. 12 Nisan Pazartesi günü yine aynı yerimizde 230 esnafımız tezgah açacak. Bizde pazartesi günü vatandaşlarımızı salgın koşullarında alınan tedbirlere uymak şartıyla pazarımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yeni yerimizde modern hizmet vereceğiz

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, Kartepe Ulus Pazarının yeni yeri içinde bilgi aktardı. Başkan Reisoğlu, “Burada pazartesi günü açacağımız tezgahlarımızla vereceğimiz hizmet geçici bir süre olacaktır. Yeni yerimizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Yeni yerimizdeki çalışmaları bir an önce tamamlamak için yoğun çaba içindeyiz. Yeni yerimize taşındığımızda Kartepe, Kocaeli genelinde ve komşu illerde yaşamakta olan vatandaşlarımıza modern ve daha iyi koşullarda hizmet vermeyi amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

#kartepe ulus pazarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
Başkan Şayir’den 23 Nisan mesajı
 Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Başkan NAİL ÇİLER’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı