Advert

YARDIM TIRI BUHARKENT 'den ÇIKIŞ YAPTI

1 Kamyon dolusu ihtiyaç malzemesi gönderildi.

YARDIM TIRI BUHARKENT 'den ÇIKIŞ YAPTI
YARDIM TIRI BUHARKENT 'den ÇIKIŞ YAPTI
Bu içerik 1015 kez okundu.

.
     4 gün önce 24 ocak 2020 tarihinde ELAZIĞ ve MALATYA 'da yaşanan deprem felaktinden sonra tüm ülkede yardım kampanyası başlatıldı.
     Bu Deprem felaketiyle yapılan yardım çağrılarına gösterilen hassasiyet ile birlikte ne kadar güçlü ve büyük bir ülke olduğumuz bir kez daha ispatlanmış oldu. 
     Yurdun dört bir yanından yapılan yardımlar, deprem bölgesine adeta yeni bir şehir kuralacak derecesine geldi. Yapılan yardım kampanyaları ve gönderilen tırlara her yeni gün yenisi ekleniyor. 
İlçemiz bünyesinde de Gerek sivil toplum örgütleri gerek bireysel olarak ilçemizden herkes verebildiğini gönderebildiği ne varsa yardımcı olmaya çalıştı.
     Yapılan yardımlar 2 gündür hummalı çalışmalar neticesinde Belediye 'ye ait olan eski ziraat bankası olarak  bilinen binada toplanıldı.Toplanan bu yiyecek ve giyecek malzemeleri Yardım Tırı ile Elazığ ve Malatya gidebilmesi için ilçemizden bugün uğurlandı. 
     Yapılan yardım malzemelerini takibini ve taşınmasını yakınen takip eden Belediye başkanı Mehmet EROL, eşyalar yüklenilirken de yardım etmesi duygu yoğunluğu yaşattı.
Tırın yüklemesinde başından sonuna kadar başından ayrılmayan Başkan EROL yaptığı sosyal medya açıklamasında ;
-''Elazığ, Malatya ve çevre illerde meydana gelen deprem nedeniyle Buharkent Belediyesi olarak başlatığımız yardım kampanyası kapsamında,Belediyemizce ve Vatandaşlarımızın destekleri ile toplanan gıda kolileri, giyim giysi kolileri,battaniye vb. ihtiyaç malzemelerimiz, Depremzede vatandaşlarımıza iletilmesi için yardım tırımız yola cıkmıştır.Bağışta bulunan tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım.'' ifadesini kullandı.
     Gönderilen Yardım Tırının 1175 km yol yaparak, 15 saat sonra Elazığ'da olması bekleniyor. 


Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ