Advert

Kocaeli Valisi Yavuz Çifti Mübarek Ramazan Ayında Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca her gün bir ilçemizde yapacakları hane ziyaretlerini her programda olduğu gibi bugün de pandemi kurallarına riayet ederek Başiskele ilçemizde gerçekleştirdiler. Başiskele ilçemizde yapılan ziyaretlerde Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, ailelerle yakından ilgilenerek, Ramazan aylarının hayırlı olması, sağlıklı ve huzur içerisinde geçmesi temennisinde bulundular.

Kocaeli Valisi Yavuz Çifti Mübarek Ramazan Ayında Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor
Kocaeli Valisi Yavuz Çifti Mübarek Ramazan Ayında Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 87 kez okundu.

İlk Ziyaret Şehit Yakını ve Gazilerimize Yapıldı

Şehitlerimizin emanetlerinin her zaman öncelikli olduğunu belirterek onlara ayrı muhabbet ve sevgi bağı kuran Yavuz Çifti, Başiskele ziyaretleri kapsamında ilk olarak Şehit ailelerimizi ziyaret etti. Başiskele ilçemizde ikamet eden Şehitlerimiz; Polis Memuru Hasan Düzgün ve Serdar Topçu’nun emanetlerinin hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Allah’ın lütfuna şahit ve seçilmiş olan şehitlerimizin emanetleri ile bir arada olmak, bizim için bir onurdur. Sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” diyerek, Mübarek Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundular. 

Yavuz Çifti Gazilerimizi de Unutmadı.

Başiskele ilçemizde ikamet eden Gazilerimiz; Nihat Özcan, İsmail Kara, Şaban Kavallıoğlu ve Hilmi Uzuner’i hanelerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını soran Yavuz Çifti: “Sizler; vatanı, milleti ve kutsal değerleri için bu fedakarlığı gösteren kardeşlerimizsiniz.  Sizleri seviyoruz. kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir. Sizlerle elimizden geldiği kadar yakın bir ilişki içinde olmaya gayret edeceğiz. Başımızın üstünde yeriniz var kapımız sizlere her zaman açıktır.” diyerek,  gazilerimizin Ramazan aylarını tebrik ettiler. 
Yavuz Çiftinin ziyaretleri ile mutlu olan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizin evlerimize gelerek bu müstesna günlerde bizleri ziyaret etmesi büyük bir onur ve mutluluk.  Allah devletimize zeval vermesin. Dualarınız, hizmetleriniz kabul olsun.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

SYDV Aileleri de Unutulmadıü

Sıkıntı ve darda kalan bir aile kalmaması için yoğun çalışma içerisinde bulunan Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Ramazan ayı ziyaretlerinde de kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.

Şehit yakınları ile Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz Çifti, Başiskele ilçesinde Yetim, Yaşlı, Engelli ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 14 aileyi evlerinde ziyaret ederek, Ramazan aylarını kutladı.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. 

Her gün bir ilçemizde bize ihtiyacı olanların kapısını çalacağız diyen Vali Yavuz: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızı eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan Yavuz Çifti, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklarla da bir süre sohbet ettiler. Çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Yavuz Çifti, onlara çeşitli armağanlar vererek sevindirdi. 


Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Başiskele ilçemizdeki 20 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve eşi bu güne kadar ilimizde 468 aileyi evlerinde ziyaret ederek gönül kapılarını araladılar.

#vali yavuz#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiler; Ramazan Bayrama ulaşmanın huzuru içerisindeyiz
Çiler; Ramazan Bayrama ulaşmanın huzuru içerisindeyiz
Hemşireler Haftası Kutlama Mesajı
Hemşireler Haftası Kutlama Mesajı