Advert

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı On Line yapıldı

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) “Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı” On Line olarak yapıldı. KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun konuşması sonrası konuk konuşmacılar “ Dijital Dönüşüm: Türkiye ve Dünya Ekonomisine Etkileri “ konusunda Dünya Gazetesi Teknoloji Yazarı Ussal Şahbaz ve Trendyol Grubu – Kurumsal İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar katılım sağladılar.

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı On Line yapıldı
KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı On Line yapıldı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 82 kez okundu.

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantıları hakkında bilgilendirme yapan KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul ,””2021 yılının İlk Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı’na hoşgeldiniz. Yılda iki kez yaptığımız ortak toplantımızın bugün 8. dönem 7. toplantısını yapıyoruz. Pandemi nedeni ile toplantımızı yine online yapmak zorunda kaldık. Umarız bir sonraki toplantımızda yine eskisi bir araya geliriz. 2020 yılı Meslek Komitelerinin performanslarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Toplantı sayıları, katılım oranları ve karar sayıları gibi performanslarımızda pandeminin olumlu etkilerini görürken, fiziki etkinliklerimizde doğal olarak düşüşler var. Video konferans yöntemiyle yaptığımız toplantılarda hem katılım hem öneri ve görüş oluşturma konusundaki artış dikkatimizi çekiyor.Tüm Komite üyelerimize pandemi sürecindeki yüksek performansları, bu zamana kadar verdikleri değerli katkılar ve bugünkü video konferans toplantısına katılım için teşekkür ediyoruz. 

KSO Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısında söz alan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,konuşmasına kısaca  KSO ve Kocaeli  verilerini paylaşarak başladı.  Zeytinoğlu,“Kocaeli yüzölçümü bakımından küçük, ancak katma değeri bakımından önemli bir ildir. Kocaeli’nin ekonomik faaliyetlerinde sanayinin; il GSYH içindeki payı yüzde 41,1’dir. Son 10 yıllık istatistikî verilere göre  İlin Türkiye imalat sanayine sağladığı katkı yüzde 13’tür. Odamıza kayıtlı  3.208 adet firmanın, 311’i yabancı sermayeli (yüzde 10’unun üzerinde) Otomotiv (yüzde 36,4), kimya (yüzde 27), metal (%yüzde19)

35 liman - iskele  (elleçlenen yük miktarı – 76,5 milyon ton – Türkiye’nin yüzde 15’i)

Sanayi ve liman kenti - Avrupa’nın 7’inci limanı

Ayrıca;

*İlimizde 14 organize sanayi bölgesi, 

*Türkiye’nin tek bilimsel araştırma merkezi olan TÜBİTAK-MAM, 

*ilk etabı tamamlanan Bilişim Vadisi ile 5 Teknopark, 

*Ulusal Test Merkezi - TSE, 

*2 Teknoloji Transfer Ofisi ve 2 üniversiteyi ilimizde barındırıyoruz. (1 tane de özel üniversitemiz oldu)

İlk 500’de → 79 işletme 

Ama İSO’nun açıkladığı listede Kocaelili firma sayısı 36 görünüyor. (firma merkezleri farklı illerde)

Mesela Ford İstanbul’da görünüyor.

#kso meslek toplantısı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiler; Ramazan Bayrama ulaşmanın huzuru içerisindeyiz
Çiler; Ramazan Bayrama ulaşmanın huzuru içerisindeyiz
Hemşireler Haftası Kutlama Mesajı
Hemşireler Haftası Kutlama Mesajı