Advert

VURDU, ALDI, GÖTÜRDÜ. AMA YAKALANDI.

Farkında Değildi, Önce İhbar Edildi, Sonra Takip edildi. Sonunda yakalandı.

VURDU, ALDI, GÖTÜRDÜ.  AMA YAKALANDI.
VURDU, ALDI, GÖTÜRDÜ.  AMA YAKALANDI.
Bu içerik 1984 kez okundu.

.
     Olay Bugün (06 şubat 2020 Perşembe) Saat 13:00 sıralarında önceki haberimiz ( http://buharkent09.com/haber/270/anayol-uzerinde-av-yapti-diger-suruculere-yakalandi.html )
Şahin Kuşunu vuran kaçak avcı ile ilgili Aranan araç ve şahıs haberiydi.
     İhbarı gerçekleştiren ve aracın peşine takılıp yakalanmasını sağlayan kişiler H.Demiroğlu ve F.Karadağ, aracı bi an bile peşini bırakmadı. Aracın Buldan istikametine Dödüğünü farkeden şahıslar, Tekrar ihbar ederek aracın önünün kesilmesini sağladı. 
     Buldan girişinde Jandarma Ekipleri tarafından durdurulan 20 EC 570 Plakalı Araç (20 U 9672 Dorse plakasıyla ihbar edilmişti) , içerisinde yapılan kontrollerde Olayın Suç aleti olan Tüfeği ve Vurduğu ŞAHİN kuşu ile birlikte yakalandı. İhbarcı şahıslarında teyid ettiği araç ve şahıs Jandarma Ekipleri tarafından, Cezai yaptırımına başladı.
     Tüfek ile birlikte Kuşa el koyan jandarma ekipleri, Araç sürücüsü ile birlikte jandarma karakoluna giderek ifadesini aldılar. Yapılan ''KAÇAK AV'' ve ''NESLİ TÜKENMEKTE OLAN KUŞ TÜRÜ''nü vurma eylemlerinden, Şahsa 12bin TL idari para cezası uygulandı
     Kuş 'ta İhbarcı vatandaşlar ile birlikte ''Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne'' Teslim Ediildi.
     İhbarı gerçekleştiren ve Aracı takip edip yakalanmasına imkan sağlayan H.Demiroğlu ve F.Karadağ bize ifadesinde ; -'' Biz İnsani vafizemizi, vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Bu tür eylemleri doğru bulmuyoruz. Kim yapsa peşini bırakmazdık, bizim yerimizde kim olsa aynısını yapardı. İnsanların daha duyarlı olmasını bekliyoruz, Vurmayın, Vuranı görürseniz de peşini bırakmayın'' diyerek, Okuyucularımıza ve Türk halkına Duyarlılık mesajı verdi. 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ