Advert

AMESİA ET SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Amesia Gıda, kırmızı et ve et ürünleri satışına devam ediyor

AMESİA ET SATIŞLARI DEVAM EDİYOR
AMESİA ET SATIŞLARI DEVAM EDİYOR Yalçın AKBULUT
Bu içerik 69 kez okundu.

Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Amesia Gıda, kırmızı et ve et ürünleri satışına devam ediyor.

Birlik Başkanı Güner Arslan konuyla ilgili olarak;”Amesia Gıda, kırmızı et ve et ürünleri satışına Ağustos 2018 yılında başlamıştır. Amasya DSYB üye işletmelerinde yetiştirilen sağlıklı besi danalarının Veteriner Hekimlerimiz tarafından kesim öncesi sağlık muayenesinden geçirilmekte ve aşı takvimi kontrol edilerek kesime sevk edilmektedir.

Besi danalarımızın kesimleri uygun şartlarda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından denetlenen kesimhanelerde hijyenik koşullarda yapılmaktadır. Karkaslarımız kesimhanenin soğuk odalarında +4 derecede 24 saat dinlendirilmekte ve Veteriner Hekimlerimizin onayıyla frigofirik araçlarla et işleme entegre tesisine sevk edilmektedir.

Et işleme entegre tesisine getirilen karkaslar tartılarak dinlendirme odasına alınır. Karkas kemiğinden ayrılarak kemiksiz ete dönüştürülür. Kemiğinden ayrılan etler kıyma, kuşbaşı, bonfile, kontrfile ve antrikot olarak sınıflandırılır. Her ürün kendi içeriğine ve muhafaza koşullarına göre etiketlenir. Taze ürünleri 500 gramlık gıda tabaklarında paketlenir ve +2 derecede muhafaza edilir. Donuk olarak satılacak ürünler ise 10 kilogramlık ambalajlarda -40 derecede 24 saatte şoklanarak sonrasında -18 derecede bünyemizde muhafaza edilmektedir.

Donuk ve taze ürünlerimizin tamamında kesilen hayvana ait (ırkı, yaşı, cinsiyeti) üreten yetiştiricimizin ad-soyad, köy, il-ilçe, işletme numarası ve kesim tarih bilgileri bulunduğu etiketler üzerinde yer almaktadır.

Ayrıca etlerimiz işlemden geçirilerek sucuk, pastırma, kavurma, köfte gibi ürünlere dönüştürülmektedir. Tüketiciye sunulacak et ve et ürünleri soğuk zincir bozulmadan, hijyenik araçlarla Amesia Şubelerimize sevk edilmektedir. Ürünlerimiz özel dolaplarda tüketiciye sunulmaktadır.

Amacımız Amasya DSYB üye işletmelerinde yetiştirilen sağlıklı besi danalarının piyasa fiyatlarının üzerindeki fiyatlarda kesimini yaparak üreticilerimizin daha fazla gelir elde etmelerini sağlamak, “ÜRETENDEN TÜKETENE” sloganıyla tüketicilerimizin uygun fiyatlı, güvenli, kaliteli ve takip edilebilir sağlıklı kırmızı ete ulaşabilmelerini sağlamaktır.

Amesia Et satışlarımız kendi ürün satış mağazalarımızda devam ederken bölgemizdeki toplu tüketim yerlerine, İstanbul özel okullar ve özel hastanelere ve anlaşma yaptığımız ilimiz dışında bulunan firmalara sevkiyatlarımız devam etmektedir. Ayrıca online satış kanalımız www.amesia.com üzerinden hizmetlerimiz devam etmektedir.

Üye üreticilerimiz için karkas dana kesim fiyatlarımız 41 TL'den devam etmektedir” dedi.

#amasya et#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şayir’den sağlıkçılara bayram ziyareti
Başkan Şayir’den sağlıkçılara bayram ziyareti
Kocaeli'de 19 Mayıs bisiklet turu düzenlenecek
Kocaeli'de 19 Mayıs bisiklet turu düzenlenecek