Hayvan Hakları İhlali İle İlgili Basın Açıklaması

Kocaeli Kandıra ilçesinde bir vatandaş tarafından tutulan köpekler ilgilerce alınarak Büyükşehir hayvan rehabilatosyon merkezine götürüldü.

Hayvan Hakları İhlali İle İlgili Basın Açıklaması
Hayvan Hakları İhlali İle İlgili Basın Açıklaması Yalçın AKBULUT
Bu içerik 59 kez okundu.

Kocaeli Kandıra ilçesi, Seyitaliler Mahallesi’nde C. T. isimli şahıs tarafından bakılan çok sayıda köpeğin bulunduğu ve çok zor şartlarda tutuldukları yönünde Sosyal medyadan ve diğer kanallardan gelen ihbarlar doğrultusunda Valiliğimiz koordinasyonunda Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kandıra Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü, Kandıra Belediyesine ait bir veteriner hekim ve Kandıra İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileri ile derhal bölgeye gidilerek yapılan ilk değerlendirmelere göre; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince hayvanların bulundukları alanların etolojik ortama uygun olmadığı, çevre ve insan sağlığını tehdit edebilecek koku olduğu tespit edilmekle hayvanların bulunduğu yerden tahliyesinin yapılması ve hayvanlarının alınarak Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine götürülmesi kararı verilmiştir.

Sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir ortamda hayatlarını devam ettirebilmeleri amacıyla  22.04.2021 tarihinde 83 adet,  24.04.2021 tarihinde de 13 adet olmak üzere toplam 96 adet köpek Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine sevk edilmiştir.

#kocaeli kandıra hayvanlar#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un Kadir Gecesi Mesajı
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'un Kadir Gecesi Mesajı
Başkan Şayir’den Kadir Gecesi mesajı
Başkan Şayir’den Kadir Gecesi mesajı