Advert

ZAFER ORTAOKULU OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜDÜ

"Sağlıklı yaşam için adım at" sloganıyla yürüdüler

ZAFER ORTAOKULU OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜDÜ
ZAFER ORTAOKULU OBEZİTEYE KARŞI YÜRÜDÜ
Bu içerik 605 kez okundu.

.
     Yürüyüş 24 Şubat 2020 Pazartesi Günü Gerçekleşti. 
     Zafer Ortaokulu yönetimi aldığı kararla Farkındalık yaratmak amacıyla sağlığın önemini ve obezitenin zararını anlatabilmek için ilçede Öğretmenler ve öğrencileri ile birlikte Yürüyüş gerçekleştirdi.
Gerçekleşen yürüyüş için yapılan açıklamada ;
     '' Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'' kapsamında olduğunu ifade eden Okul yönetimi, obezite ve obeziteye bağlı hastalıkların önlenmesine yönelik bu yürüyüşü gerçekleştiğini ve dikkat edilmesi gereken bi husus daha ''yeterli ve dengeli beslenme ile düzenli fiziksel aktivitenin kazandırılmasına yönelik farkındalık oluşturmak'' amacıyla ilçemizde Zafer Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile "Sağlıklı Yaşam İçin Adım At" sloganıyla yürüyüş etkinliği gerçekleştirilmiştir.
     Yürüyüşü sosyal medyada paylaşan öğretmenler ve öğrenciler #SağlığınİçinGünde10BinAdım ve #ObeziteyeDikkatYaşamınaHareketKat hashtagleriyle paylaşıma destek oldular. 
Bu yürüyüş sonrasında öğrencilerin obeziteye karşı daha dikkatli olmaları sağlıklı beslenmeleri ve halkın obeziteye farkındalık kampanyasını hatırlamaları sağlandı. 
 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coronada düşüş devam ediyor
Coronada düşüş devam ediyor
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”