Advert

AFET'E KARŞI HAZIRLIK EĞITIMİ VERİLDİ

Deprem Haftası Sebebiyle Eğitim Verildi. Kurumlar ve Sivil Toplum Örgütleri Katıldı.

AFET'E KARŞI HAZIRLIK EĞITIMİ VERİLDİ
AFET'E KARŞI HAZIRLIK EĞITIMİ VERİLDİ
Bu içerik 297 kez okundu.

.
     Aydın İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü personelleri tarafından, Buharkent Kaymakamlığı ve tüm Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile oda başkanlıkları personellerine yönelik 'Afet Farkındalık Eğitimi' düzenlendi. Belediye Sosyal Tesisler Havuz Kafede düzenlenen farkındalık eğitimine Kaymakamımız Sayın Kemal ÜLKÜ, İlçe Belediye Başkanı sn. Mehmet EROL, İlçe Emniyet Amir V. Gökhan Yüksel, İlçe Jandarma Komutanı Tevfik URAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin AYKIRI, İlçe Nüfus Müdürü Salih ERASLAN ve daire amirleri ile personelleri katıldı.
     28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında, AFAD personeli tarafından, kurum çalışanları, afetlerle mücadelede temel bilgiler, afet bilinci, yaşam çevresindeki riskler ve risklerin azaltılması, zorunlu deprem sigortası, afetlerin ilk 72 saati için hazırlık, aile afet planı, afetler öncesi, sırası ve sonrasında uygulanması gereken doğru davranış şekilleri, basit arama ve kurtarma gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı.
     Afetlerin ne zaman, nerede ve ne şekilde meydana geleceğini bilmediklerini belirten AFAD ekipleri, bunun için her an afetlere hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdiler.

SEMİNER İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR : 


 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ