Advert

CORONA İLE MÜCADELE KAPSAMINA OKULLARDA BAŞLADI

Zafer ortaokulu ile başlayan dezenfekte çalışmaları örnek teşkil ediyor.

CORONA İLE MÜCADELE KAPSAMINA OKULLARDA BAŞLADI
CORONA İLE MÜCADELE KAPSAMINA OKULLARDA BAŞLADI
Bu içerik 1595 kez okundu.

.
Dünya Gündeminde Pandemi olarak ilan edilen CORONA Virüsüne karşı, Uluslarası tehdit ulusal başarı konusu ile Tüm Dünyada bazı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.
Ülkemizde geçtiğimiz hafta uzaktan eğitime başlayan Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile Okulların kullanılmaması sebebiyle, Bazı okul yetkilileri bu konuda yeni eğitim dönemine dezenfekte edilmiş ve hijyenik olarak hazır olmayı hedeflediler.
     Bu kapsamda Güzel Buharkent ilçemizin de güzide okullarından olan Zafer Ortaokulu'da görevli personeller ile okulun kapalı olduğu bugünlerde üstün bir çalışma sergilemektedir. Okulun Tüm el teması kurulan ve kurulacak olan temas noktalarına, Sınıflar içindeki havalandırma alanlarına ve okul binası içerisindeki koridor boşluklarına kadar genel bi dezenfekte çalışması yapıldı. Bu çalışmalar örnek teşkil edebilmesi adına,
     Okul müdürü Mustafa KOYUNCU yaptığı açıklamada; ''Biz zaten okul olarak her zaman hijyene, temizliğe özellikle dikkat ediyoruz. Son günlerde Corona virüsüne karşı önlem almak için okulumuzda hizmetli personelimiz gerçekten çok çalışmaktadır. Ben personelime üstün performanslarından dolayı teşekkür ederim.  İl Milli Eğitim Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze okullarımıza verdikleri temizlik malzemesi desteklerinden, Ayrıca okul aile birliği başkanımız Sayın Kayhan SAÇKAN 'a bizlere her zaman verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim. Okulumuz temiz, sağlıklı, güvenlikli bir okuldur. İnşallah bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatacağız ve  nice başarılara ulaşacağız.'' Dedi.
     Okul aile birliği başkanı Kayhan SAÇKAN ise, ''Müdürümüzün söylediklerine aynen katılıyorum. Toplum olarak zaten biz temizliğe önem veren bir hayat yaşıyoruz. Biz hep birlikte bir aileyiz. Ülkemizin ve dünyamızın bu süreçten bir an önce kurtulmasını Cenabı Allah 'tan diliyorum.''  ifadelerini kullandı.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINDAN FOTOĞRAFLAR ;

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coronada düşüş devam ediyor
Coronada düşüş devam ediyor
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”