Advert

BUHARKENT 'de ÇALIŞMALAR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

Kaymakamlık, Belediye, Muhtarlar, Kolluk kuvvetleri ve Gönüllüler işini iyi yapıyor.

BUHARKENT 'de ÇALIŞMALAR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR
BUHARKENT 'de ÇALIŞMALAR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR
Bu içerik 1463 kez okundu.

.
     Geçtiğimiz hafta Cumartesi Gece 12 den sonra uygulanmaya başlayan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı tüm ülkede olduğu gibi İlçemiz Buharkent'de de uygulanmaya başlanmıştı. 
     Pazar günü olması sebebiyle de olsa Buharkent Kaymakamı Kemal ÜLKÜ ve Belediye başkanı Mehmet EROL'un da katılımıyla ilçe hastanesi Başhekimi ve Kolluk Kuvvetleri Amirleri ile yapılan toplantı sonucunda ''Buharkent Vefa Sosyal Destek Grubu'' çalışamalarına öncülük edildi. Toplantıda alınan kararlara istinaden, Buharkent merkez ve mahallelerdeki 65 Yaş üstü şahısların tespiti ve Adrese dayalı ikametde oldukları buna bağlı olarak Kararın Tebliği ile birlikte eksiklikleri ve istekleri olması halinde irtibat numaraları yaşlılara bildirildi. 
     Yapılan bu çalışmalar ile akabinde İhtiyaçları olan yaşlıların talepleri gerek adresinde gerek telefonla alınarak , giderilmeye başlanıldı. Bu çalışmalar Buharkent Kaymakamlığı ile beraber Kolluk kuvvetlerine bağlı personel ile, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol'da bizzat kendiside çalışmalara eşlik etti. Mahalle muhtarlarının da eşliğinde yapılan kontroller bu çalışmayı adeta büyük bir kararlılık ve titizlik ile yapıldığının da göstergesi oldu. 
     Buharkent'de Bu çalışmalara eşlik eden ''Buharkent Vefa Sosyal Destek'' ekibine gönüllü gençlerinde katılması onure etti. 
     Bu çalışmalarda Kısa zamanda 14 Mahallenin tamamına ulaşıldı ve şimdiye kadar (25 mart 2020 çarşamba) toplam 1880 kişiye (65 yaş üstü) ulaşıldı. 
     Yapılan açıklamaya göre ''Bu çalışamaların ikinci bir emre kadar (65 yaş üstü evinde kal) durmaksızın devam edileceği, Ayrıca 263 tane ihtiyaçlarını karşılayacak yanında yakını olmayan kişi tespit edildi ve onların ihtiyaçları düzenli olarak karşılanacak'' diye ifade edildi. 

ÇALIŞAMALARA AİT FOTOĞRAFLAR :


  

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button