Advert

MİNÜBÜS ESNAFLARINDAN HAKLI TALEPLER

Başkan YILDIRIM Sebepleriyle Birlikte Magduriyetlerin giderilmesini istedi.

MİNÜBÜS ESNAFLARINDAN HAKLI TALEPLER
MİNÜBÜS ESNAFLARINDAN HAKLI TALEPLER
Bu içerik 754 kez okundu.

.
     Corona (Covid19) virüsüne karşı Vatandaşların ''EvindeKal'' duyarlılığı virüsün yayılmasını bi nebze olsun azaltsada, Bakanların bu çağrıyı yaparken seyahat sektörünün olumsuz etkileneceği hesaplanarak Havayolundaki %18 olan KDV yi %1 e indirmesi takdir edilecek bir hareket olmuştur, Lakin Karayolu taşımacılığına gelen Aynı durum Şehirlerarası ve İlçe taşımacılığı yapan MİNÜBÜS esnafınada getirilen bu %50 yolcu kapasitesi ambargosunun yanında mağduriyetlerin indirgenmesi için bi çalışma yapılmaması bu sektörü olumsuz etkilemiştir. 
     Okulların eğitime kapatılmasına bağlı öğrencilerin eğitime evinden devam etmesi Okul servis taşımacılığı yapan esnafları da  maddi kazanç anlamında zora soktuğu aşikardır.

Konu ile ilgili Buharkent birlik ve Buharkent Şöforler odası başkanı Fatih YILDIRIM bugün yazdığı dilekçe de Hem ''Esnaf ve Sanatkarlar odalar birliği başkanlığına'' hem de ''Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına'' taleplerini iletti. 

Üst kurumlara yazdığı dilekçe de esnafların 
buyuksehir'den bekletisi garaj aidatlarının alınmaması ve ruhsat ücretlerinin kaldırılması hususunda gerekli çalışmaların yapılmasını,
İlgili bakanlıktan da ; araç vizelerinde, trafik ve koltuk sigortalarında indirime gidilmesi, oda aidatları konusunda da yönetmelikte değişiklik yapılarak yönetim kurullarına yetki verilmesini. Talep ettiklerini iceren başvurularda bulundu.
     Yukarıda yazan konuların hem gündeme gelmesi hemde bilgilendirme olabilmesi adına Türkiye şoförler ve otomobilciler federasyonuna, Aydın Esnaf ve sanatkarlar odası birliği ile birlikte AYDIN milletvekillerine de bilgilendirme yapılmıştır. 
     Konu her ne kadar Buharkent içindeki münübüs esnafları adına dile getirilsede aslında tüm ülkedeki benzer meslektaşlarımızın meselesidir. umarım bu konuda öncü oluruz ve mağduriyetlerin giderilmesine vesile olmayı umarız'' şeklinde ifade veren Yıldırım '' En kısa zamanda olumlu netice almayı talep ederiz'' dedi.

KONU İLE İLGİLİ DİLEKÇELER:


 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coronada düşüş devam ediyor
Coronada düşüş devam ediyor
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”