Advert

KIZI ŞÜPHELENDİ, KOMŞULARINA HABER VERDİ, POLİS İTFAİYE VE AMBULANS KURTARDI

Yaşlılarınızı Sık Sık Kontrol Edin...

KIZI ŞÜPHELENDİ, KOMŞULARINA HABER VERDİ, POLİS İTFAİYE VE AMBULANS KURTARDI
KIZI ŞÜPHELENDİ, KOMŞULARINA HABER VERDİ, POLİS İTFAİYE VE AMBULANS KURTARDI
Bu içerik 3574 kez okundu.

.
     Olay Bugün (27 mart Cuma) Saat 14:00 sularında Zafer mahallesi 3. sokak No:16 da gerçekleşti. 
     Yalnız yaşayan 82 Yaşındaki Asiye ÖZKAN 'dan bugün haber alamayan kızı, önce komşularını arayarak annesini kontrol etmelerini istedi, önce kapıdan ulaşmaya çalışan yakinlari kapı açılmayınca telefonla ulaşmaya çalışan komşular, buradan da sonuç alamayınca önce 155 ihbarı ile polise durumu bildirdiler. 
     Olay yerine gelen polis ekipleri kapıdan şansını denediler, eve giriş imkanı bulunmayınca, belirtilen adrese İtfaiye aracı çağırıldı. İtfaiye uzun kol merdiven aracı ile ikinci katda önce pencereden şahsı aradı, görünmeyince balkondan içeri baktığında şahsın içeride yatmış halde görünce olay yerine ambulans çağırdı. Ambulans gelinceye kadar balkon kapısını zorlayıp açan itfaiye ekipleri şahsın içeride halının üstünde yattığını, nefes aldığını ama bilincinin kapalı olduğunu anladı. 
     Bu sırada itfaiye eri yardımıyla açılan evin giriş kapısıdan eve girmeyi başaran Sağlık ekipleri şahsın yaşadığını ve hayati tehlikesinin olmadığını teyid etikten sonra, çevredeki vatandaşların yardımı ile şahsı ikinci kattan indirerek ambulans içine alındı. 
     Burada ilk yardım yapılan Asiye ÖZKAN, şuurunun yarı açık olduğu, hayati tehlikesinin olmadığı anlaşılarak şahsı ambulans ile nazilli devlet hastanesine götürdü. 
     Olay sonrası çevredeki komşuları ve yakınları rahat bi nefes çekerek yaşadığına teselli buldu. 
     11 yıldır yalnız yaşayan ve bakıcı tarafindan hergün kontrol edilen Asiye ÖZKAN'ın son durumu hakkında gelen bilgiler, Şeker hastası olduğu ve Dün Denizliden Buharkente kendi isteği ile geldigi, bu sabah kızı tarafından aranildiktan sonra, telefonları acmayinca, komşularına haber verildigi, bu yüzden ihbarin komşuları tarafindan yapıldığı bildirildi. Şu an itibariyle Denizlide ve  Durumunun iyi olduğu bildirildi... 
     Bu olayda kızı tarafindan kontrol edilince fark edilen ve cocuklari tarafindan endiselenip kontrol edilen bu olaydan anladigimiz sey Özellikle eşini kaybetmiş yaşlı vatandaşlarımızı evlerinde sık sık kontrol etmemiz gerektiğini bir kez daha öğrenmiş olduk. En azından telefonla durumlarını öğrenmemiz gerekiyor. 

KURTARMA OLAYI İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR :

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ