Advert

BUHARKENT'DE DAHİL TÜM ÜLKEDE SEYAHAT SINIRLAMASI YAPILDI

Tek Tek Hangi Durumlarda Ne Yapılması Gerekiyor

BUHARKENT'DE DAHİL TÜM ÜLKEDE SEYAHAT SINIRLAMASI YAPILDI
BUHARKENT'DE DAHİL TÜM ÜLKEDE SEYAHAT SINIRLAMASI YAPILDI
Bu içerik 1480 kez okundu.

.
     Dün Cumhurbaşkanlığı tarafından seyahat engeli açıklamasından sonra toplum içerisinde ve sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğine bugün netleşen bilgiler ile Valilikler tarafından yeni bir açıklama yapıldı. 
Buharkent Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre ;
     ''Genelge kapsamında tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak 28.03.2020 saat 17.00’ den itibaren vatandaşlarımızın şehirlerarası otobüs seyahatleri Valiliklerin iznine tabi olmuştur. Aşağıda 3 madde ile belirtilen hususlara bağlı olarak vatandaşlarımızın Valilik/Kaymakamlıklardan alacağı "şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi" ile otobüs seyahahatlerini yapabilecekleri belirtilmiştir. Genelge kapsamında sınırlı olarak belirlenen seyahat gerekçeleri şunlardır:
   1.) Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen,
   2.) Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar,
   3.) Son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlar.
Bu kapsamda 65 yaş altı veya genelge kapsamında sayılan kronik rahatsızlığı bulunmayan vatandaşlarımızın hususi araçları ile seyahatlerinde şu an itibari ile herhangi bir izne gerek bulunmamaktadır. Ayrıca personel servisleri ile ilgili olarak genelge kapsamında şu an itibari ile herhangi bir düzenleme bulunmamakta olup gelecek olan düzenlemeler doğrultusunda duyurular devam edecektir. İller arası seyahatlerde otogarlar haricinde indi bindi yaptırılmaması gerekmekte olup bu konuda illerde kolluk kuvvetleri aracılığıyla denetimler gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımız hem kendi sağlığı hem de toplum sağlığı gözetilerek alınan kararlara uyması ve zaruri olmadıkça evlerinden çıkmamaları önemle rica olunur.''
ifadesi kullanıldı.

     Bu genelge ve uyarılara göre durum şu şekilde anlaşılmıştır:
* Karar Bugün (28 mart 2020 Cumartesi) saat 17:00 itibariyle geçerlidir.
* Vatandaşlar (65 yaş altı dahil) Şehirlerarası OTOBÜS seyahatlerinde kesinlikle Valilik yada Kaymakamlıktan ''Şehirlerarası Otobüs Seyahat izin belgesi'' ALMASI GEREKMEKTDİR.
* (Buharkent birlik Minübüsleri ile NAZİLLİ ve DENİZLİ için henüz şu an itibariyle bi belge gerekmemektedir. Bilgi geldiğinde ayrıca belirtilecektir)
 
     ( Bu belge (İZİN BELGESİ) İlçemizde Mesai saatleri içinde 0256 391 4082 den bilgi alınarak Hükümet konağı içindeki 3. katda bulunan Kaymakamlık ''YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ''nden alınacak. mesai saatleri dışında 155 ihbar hattıyla bilgi alınıp yada Hükümet konağı içindeki ''İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'nden alınacak belge ile seyahat edilebilecek )

     * 65 Yaş altı vatandaşların KENDİ ARAÇLARI İLE SEYAHATLERİNDE il içi ve il dışı  HİÇBİR SINIRLAMA YOKTUR. Mümkün ise çıkılmaması tavsiye ediliyor.
     * 65 Yaş üstü için zaten önceden belirtilen genelge hala geçerliliğini korumakta ve Her koşulda İZİN BELGESİ ALMASI GEREKMEKTEDİR

Tüm bu durumlardan muaf tutulan (belge istemeyen) durumlar;
   * Tedavi için doktor kararıyla sevk alanlar,
   * Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar yakınları,
   * Son 15 gün içerisinde gittiği yerde kalacak yeri olmayanlar.

     MENDERES TEKSTİL ve ZORLU TEKSTİL Çalışanları için zaten kapalı olan fabrikalar, çalışmaya geçildiği takdirde gerekli önlemler alınıp, açıklama geldiğinde bildirilecektir. 

     Sorulacak Soruları Haberin altındaki yorum bölümüne yada sosyal medyadaki paylaşımın altına yorum olarak sorulması halinde CEVAPLANDIRILACAKTIR. 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ