Advert

BUHARKENT BIRLIK. 214 NOLU OTOBÜS VE TCDD ALINAN SON KARARLAR

Buharkent ilcesine ulaşımda son degisiklikler

BUHARKENT BIRLIK. 214 NOLU OTOBÜS VE TCDD ALINAN SON KARARLAR
BUHARKENT BIRLIK. 214 NOLU OTOBÜS VE TCDD ALINAN SON KARARLAR
Bu içerik 1129 kez okundu.

.
     Corona virüsü koruma kapsamında alınan tedbirleri gereği,
Halk sağlığını mümkün olduğunca korumak ve toplu taşıma maliyetlerindeki yetersizlik sebebiyle alınan kararlar çerçevesinde bütün toplu taşıma araçlarında saat düzenlemesine gidildi. 
Bu kararlar gerek kamu bakanlıklar, gerek resmi kurumlar gerekse özel taşıma kooperatifleri ve şirketleri tarafından alınan kararlardır.  Bu kapsamda ilçemizi ilgliendiren toplu taşımadaki kararlar ve değişiklikler şu şekilde düzenlemiştir; 

     İlçemizde en çok tercih edilen toplu taşıma aracı olan BUHARKENT BİRLİK 'te Sabah saatlerinde değişiklik yapıldı.
   
Sabah saatlerinde yapılan değişiklikler Öğleye kadar Buharkent'den Denizli istikametine giden Çalışacak seferler 07:15 - 08:00 - 08:45 - 09:30 - 10:15 - 11:00 olarak güncellenmiştir (sabah 06:00, 06:15, 06:45, 07:45 ve sonraki birkaç seferler iptal edilmiştir). 
     Buharkent 'den Nazilli istikametine giden Çalışacak seferler ise şu şekilde güncellendi 06:45 - 07:15 seferleri aktif olacak, (06:20, 07:00, 07:40 seferleri iptal edilmiştir). 
     Şöforler odası ve Buharkent birlik Başkanı Fatih YILDIRIM'ın yaptığı açıklamaya göre; ''-Bu değişiklikler geçici olarak düzenlenmiş olup, hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz. Olası mağduriyetler hakkında tarafıma (0532 326 0764) yada birlik numaralarına (0256 391 3295) telefonla bildirilmesi halinde düzenleme yapılabilir'' ifadesini kullandı. 

     Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Nazillli - Buharkent seferi yapan 214 nolu otobüs seferlerinde de değişikliğe gidildi; 
Bu değişiklikler kapmasında Aktif çalışacak saatler :
Buharkent'den 07:15 - 08:50 - 14:50 - 17:30 olarak,
Nazilli 'den 07:15 - 08:45 - 16:00 - 17:30 olarak güncellenmiştir. 
(önceden belirlene burada olmayan saatleri geçici süreliğine iptal edilmiştir. ayrıca Ortakçı mahallesine uğrayan seferler rakamların altı çizilmiştir)

     Ulaştırma bakanlığına bağlı TCDD Genel müdürlüğünden yapılan ifadeye göre;
Alınan karar gereği 28 mart 2020 tarihinden itibaren Yüksek hızlı, Anahat ve  İzmir -Denizli Tren seferlerinin de içinde dahil olduğu BÖLGESEL TRENLER in tamamının geçici olarak İŞLETİLMEYECEĞİNİ ifade edildi
Ayrıca açıklama olarak mağduriyetlerin giderilmesi kapsamında ; '' İşletilmeyecek trenlere bileti olan yolcular istedikleri takdirde biletlerini kesintisiz olarak iade edebilecekler veya ileriki bir tarihte kullanmak üzere açığa aldırabileceklerdir. Abonman kartlarda ise kullanılmayan kısımlara ait ücret iade edilecektir.
     İstanbul’da Marmaray ve Ankara’da Başkentray trenleri işlemeye devam edecektir.
Koronavirüsü salgınının önüne geçilmesinde en önemli unsurun kişisel hijyen ve sosyal izolasyon olduğu gerçeğinden hareketle “ Evde Kal Türkiye” çağrısına uyulmasını bir kez daha hatırlatırız. 
İşlemleriniz için gar gişelerimize ve 444 82 33 numaralı çağrı merkezimize başvurabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''
diye açıklama yapıldı. 

     Yapılan değişikliklerde iptaller olması yada değişiklik yapılması halinde haber bülteni olarak yeniden yayınlanacaktır. 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Bölgesinde Beklenen Yoğun Kar Yağışlarına Dikkat
Marmara Bölgesinde Beklenen Yoğun Kar Yağışlarına Dikkat
BAŞKAN SARI, TGRT TV'YE KONUK OLDU, ŞEHRE KAZANDIRACAĞI PROJELERİNDEN BAHSETTİ
BAŞKAN SARI, TGRT TV'YE KONUK OLDU, ŞEHRE KAZANDIRACAĞI PROJELERİNDEN BAHSETTİ