Advert

KORONA VİRÜS VAKASI SARAYKÖY'DE GÖRÜLDÜ

Son durum nedir ?

KORONA VİRÜS VAKASI SARAYKÖY'DE GÖRÜLDÜ
KORONA VİRÜS VAKASI SARAYKÖY'DE GÖRÜLDÜ
Bu içerik 2473 kez okundu.

.

SARAYKÖY'DE İLK KORONA VAKASI!

     Covid-19 virüsü şuana kadar Denizli’nin Acıpayam ve Honaz ilçelerinde görülmüştü. Vakaların görüldüğü ilçelerin arasına Sarayköy’de dahil oldu.

     Sarayköylü vatandaşların öğle saatlerinde kendi aralarında konuşmaya başladıkları iddia maalesef doğru çıktı. Sarayköy ilçesi Sığma Mahallesinde şehir dışından ailesinin yanına dönen bir üniversite öğrencisinin test sonuçları pozitif çıktı. Yüksek ateş şikayetiyle başvurduğu sağlık kuruluşunda hızlı bir şekilde müdahale edilen öğrencinin test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından ailesi de kontrolden geçirildi.

     Anne ve diğer iki kardeşinin test sonuçları negatif çıkarken, babasının ise test sonucu pozitif çıktı. Annesi ve kardeşleri tedbir amaçlı evlerinde karantinaya alındı. Baba ve oğlu ise tedavileri yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

     Denizli Valisi Hasan Karahan, bugün Sarayköy ilçesine gelerek Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda korona virüs salgınına karşı Sarayköy’de alınan tedbirler ve Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmaları ile ilgili görüşmeler yapıldığı açıklandı.

     (Kaynak: Sarayköy Haber)

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ