Advert

ANA YOLUN DİBİNDE HIRSIZLIK DENEMESİ

Bekçilere yakalanan hirsizlar, Paçayı zor kurtardı.

ANA YOLUN DİBİNDE HIRSIZLIK DENEMESİ
ANA YOLUN DİBİNDE HIRSIZLIK DENEMESİ
Bu içerik 1957 kez okundu.

.
     Olay 21 Mayıs 2020 Gecenin ilk saatleri olan Saat 01:30 civarında  Savcıllı - Kızıldere arasındaki Anayola çok yakın olan Dinamoda gerçekleşti. 

     Gece Saat 01:30 sıralarında devriye anında Yol kenarından geçen bekçilerin olayı farketmesiyle , durum  dinamo sahibi Hasan Akar'a haber verildi. 
Hemen intikal eden dinamo sahibini erken farkeden hırsızlar Bi anda fırsat bularak kaçmayı başardılar, kovalamacanın yaşandığı olayda, hırsızlar izini kaybetmeyi başardılar.


     Gece hırsızların izini kaybeden mağdur, sabah saatlerinde havanın aydınlanmasıyla olay yerine tekrar geldi. 
Çalınan yada kaybolan birşeyin olmadığını sadece kesilen kablonun yerinde kaldığını , gecikilmesi halinde kesilen kablonun götürülebileceğini, zamanında yetiştiklerini ifade eden Akar. Durumu şu şekilde anlattı;
''- Bu bölgede bu tarz olaylara sık sık rastlıyoruz, Özellikle bu mevsimde  yaşandığını ve Hırsızların gözünün döndüğünü ifade etti. Ayrıca Bu yere daha önce 10 kez geldiklerini, daha önceki olaylarda sökülen panoların, kesilen kabloların olduğunu, çok malzemelerin çalındığını da söyledi. Kabloda enerj,i olsun olmasın hırsızların kabloları kestiğini söyleyen akar, Enerji olması halinde hırsızın ölme ihtimalininde olduğunu, böyle bi durumda kuyu yada dinamo sahibinin zan altında kalacağını ifade etti. Bu dinamoya alarm ve kamerada taktılarını ama hırsızların ya kesip gittiğini yada yakalansa da işlem yapılıp 2 gün sonra serbest kaldıklarını ifade eden Akar, kendi başının çaresini bakacaklarını ifade etti.     Bu olay sonrası Konuyu Sabah saatlerinde sosyal medya hesabından Arkadaşlarına duyuran Hasan Akar, Aynı zamanda Diğer kuyu ve dinamo sahiplerinden tanıdığı kişileri arayarak hırsızlık olayını haber verdiğini, diğer arkadaşların tedbir almasını istediğini, ve başka yerlerde yaşanması halinde haberleşmenin ne kadar önemli olduğunu ifade ederek sözlerine son verdi. 

     Bugün benim başıma, yarın senin başına olabilir diyerek Bölge halkının da hırsızlık konusunda duyarlı olmasını, bildiği gördüğü şüpheli olayları gerekli yerlere bildirmelerini istedi.

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ