Advert

BUHARKENT E KOMŞU 2000 RAKIMDA KAR

Babadağ ilçesi sınırları Haziranda Karla Kaplandı

BUHARKENT E KOMŞU 2000 RAKIMDA KAR
BUHARKENT E KOMŞU 2000 RAKIMDA KAR
Bu içerik 1439 kez okundu.

.
Buharkent'in güney cephesinde 2020 Yılı haziran ayında kar yağışı gözlemlendi. Bu kar yağışı ve karla kaplanmış dağlar takipçimiz tarafından fotoğraf çekilip okuyucularımıza ulaştırıldı.

     2020 Yılı Nisan ve Mayıs Ayı mevsim sıcaklıkları sürekli inişli çıkışlı olunca, bazen güneşin yaktığı bezende yağmurun sel olup aktığı günleri görmüştük, İlçemiz Buharkentde de Sıcaklıkların 42 Derecelere çıktığı da görülmüştü, bir gün sonradında sıcaklıkların 8-10 derece birden düşüp Yağan yağmurların Yoğun olarak su birikintileri oluşturup sokakları ve caddeleri doldurduğuda gözlemlenmişti. 
     Dün Çekilen fotoğaflarda Buharkentin Güney Cephesinde yer alan BABADAĞ RES (Rüzgar elektrik santralleri) Elektrik santralinde çekilen fotoğraflar ile Bu bölgeye Kar yağdığı görüldü. 
     Santral de Teknik kısımda çalışan aynı zamanda da kuş gözlemcisi ve kuş fotoğrafçısı olan  Kenan Süleyman Çüngür bu kar yağışları karşısında şaşkın olduğunu ifade etti. 

     RES Santralinin olduğu babadağ zirvenin 2310 rakımda olduğunu ve kar yağışının 2000 metre üstünde hakim olduğunu ve biriktiğinide ifade eden çüngür bütün gece yağmaya devam etseydi, Dağda mahsur kalabilme ihtimalimiz bile olabilrdi, ama kar 5 saatte eridi, çünkü karın arkasından yoğun şekilde yağmur yağınca ortada kar kalmadı diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button