Advert

BÜYÜK MENDERESE DÜŞEN TRAKTÖR KURTARILDI.

Sürücü Yara almadan kurtuldu, Traktör 45 dakika sonra nehirden çıkarıldı.

BÜYÜK MENDERESE DÜŞEN TRAKTÖR KURTARILDI.
BÜYÜK MENDERESE DÜŞEN TRAKTÖR KURTARILDI.
Bu içerik 2863 kez okundu.

.
     Kaza Dün (28 haziran 2020 Pazar Günü) Saat 18:00 sıralarında yaşandı. 
     Dün sabah Kabaağaç ikametinden çıkan çiftçi Büyük menderes kenarındaki tarlasını sulamak için traktörü ve pompasıyla tarlasına gitti. traktörünü menderes nehri kenarına park edip şaft ile pompayı taktıktan sonra gün boyu tarlasını suladı ve işi bitti.
     İşi Bittikten sonra traktör ile bağlantı şaftını söküp Pompayı çıkaran B.H. Malzemeleri toplayıp evine gitmek için hazırlandı. 
     Tam bu esnada traktörünü stabil yola çeviren B.H. park etmek istedi. Fren sistemi bloke olan traktör durmadı. Traktörü durduran çiftçi hakimiyeti o anda kaybettiğini anlayarak traktörün kontrolünü sağlamak istedi ama geri geri giden traktör arkasındaki büyük menderes nehrine doğru kaymaya başladı. 
     Son ana kadar bile traktörünü bırakmayan B.H. traktörün arka tekerleri nehirle buluşmasına rağmen yinede kurtarabilme ve durdurabilme umudu ile traktörünü terk etmedi. Arka tekerlerin suyla buluşması ile tepetaklak ters dönen traktör sırtüstü nehrin tam ortasına devrildi. 
     Bi şekilde altından sağ çıkmayı başaran çiftçi, kendini nehrin kenarına alarak, yakınlarına haber verdi. Olay yerine çağırılan çekici vasıtasıyla nehirden kurtarılıp çıkartılan traktör yol içinde güvenli bölgeye alındı. 
Bütün bu olanlardan sonra, Canını kurtaran çiftçi traktöründe kurtarılmasıyla rahat bi nefes aldı, çevresindeki insanlara da ''-Verilmiş sadakası varmış'' dedirttikten sonra , Herkes olay yerinden ayrıldı. 
     Gün boyunca yapılan çalışmalar akabinde traktörün tekrar çalışabileceği haberini aldık. 
     Bu olaydan bir hafta önce fren sistemi ikinci el parça ile değiştirildiğini öğrendik. ve bu bilgiyle çiftçilerimizin daha dikkatli ve duyarlı olması konusunda uyarıyoruz.

KURTARILMA ANI İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR:
.
.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ