Advert

DÖRTYOL KAVŞAĞI BU SEFER SULAR ALTINDA KALDI

BELKİ DE OLASI KAZA İHTİMALİ KOLLUK KUVVETLERİNCE ÖNLENMİŞ OLDU

DÖRTYOL KAVŞAĞI BU SEFER SULAR ALTINDA KALDI
DÖRTYOL KAVŞAĞI BU SEFER SULAR ALTINDA KALDI
Bu içerik 1100 kez okundu.

     Olay Dün gece Yaşandı. İlçe merkezinden gelen yağmur suları fazla gelince dörtyol bi anda sular altında kaldı.
.
     Mevsim normallerinin dışında yağan aşırı yağmur dün gece (07 haziranı 08 hazirana bağlayan gece) saat 11:40 sıralarında başladı. 10 dakika içinde sular seller içinde kalan buharkent caddeleri, Kanalizasyon yetmeyince Yağmur suları bi anda dörtyol kavşakta birikmeye başladı. 
     Yaklaşık 35 dakika süren aşırı yağış, kovayla su dökercesine fazla yağınca emniyet güçlerinin hem mobese kontrolü hemde sokak cadde devriyesi ekiplerince farkedilmesi üzerine, En yakın ekipler tarafından duba işaretlemesi ile yol güvenliği alındıktan sonra, Olay yerine Tüm ekipler gönderildi, Olay yerinde 2 ekip otosu ile birlikte, 3 polis memuru ve 2 bekçi vezifesi ile, yol güvenliği tam olarak sağlandıktan sonra, trafik akışı ( denizliden aydın istikameti) en sol şeritden verildi. özellikle saat 11:55 ile 00:25 arasında baskın olan yağmur görevli polis memurları ve bekçilerinde ıslanmasına sebep oldu. 
     Yağmurluk ile korunmaya çalışan görevliler, Bazen diz hizasına gelen su ile ayakları ıslansada bazende yoldan geçen araçların su sıçratmasıyla zor anlar yaşadı. 
saat 00:30 dan sonra azalan yağmur ve eksilen su miktarı ile rahat nefes alan polis ve bekçiler, Duba işaretlerinide kaldırarak normal görevlerine devam ettiler.  Bu olay sonrasında diğer kavşaklar ve demiryolu geçitleri kontrol edildikten sonra vaka olmadığı tespit edildi.
     İlçede etkili olan sağanak yağmur bu hadise dışında başka bir hasar vermemesi ilçe sakinlerinide rahatlattı, incirlerinde henüz ermemesi çiftçiyi hem sevindirdi, hemde bidahaki olası sağanak ihtimaline karşı endişelendirdi, Bazı çiftçiler incir ve üzüm zarar olasılığına karşı sigorta şirketleri ile bağlantı kurdu. 

.

.

.

.

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button