Advert

ANAYOLDA YANAN ARAÇ. DİĞER SÜRÜCÜLER TARAFINDAN FARKEDİLDİ.

Ayni Aileden 5 kişi Canını Zor Kurtardı.

ANAYOLDA YANAN ARAÇ. DİĞER SÜRÜCÜLER TARAFINDAN FARKEDİLDİ.
ANAYOLDA YANAN ARAÇ. DİĞER SÜRÜCÜLER TARAFINDAN FARKEDİLDİ.
Bu içerik 1197 kez okundu.

     Araç Yangını bugün (15 Temmuz 2020 ) Saat 15:30 sularında yaşandı. 
Yolda giden araç, yanmaya başladı, kendisi farketmedi, arkasından gelen araçlar durdurdu, Herşey o anda anlaşıldı.
.
     Nazillideki ikamet adreslerinden Denizli ye ziyarete giden Gürbüz ailesi, Buharkenti geçtikten sonra klima açık olup yolda uzayınca Motor kaput kısmının altındaki yangını farkedemedi.
     Saat 15:30 civarlarında savcıllı Mahallesine yaklaşan 03YC721 plakalı Renault Megane marka araın arkasından dumanlar yükselmeye başladı, arkasındaki dumanı farketmeyip Yoluna devam eden İ.G.(37), arkasından gelen araçların korna sesi işaretleriyle aracında anormal bi durum olduğunu farketti ve durmak istedi. 
Fren sisteminin çalışmadığını fark eden sürücü El freni yardımı ile 100km/h hızla giden aracı kontrollü şekilde durdurmayı başarabildi. 
     Seyahat halinde aracın arkasından çıkan dumanlar, araç durunca Kaput bölgesinden gelince, Araç sürücüsü ve çevredeki sürücüler Kaputu açıp müdahale etmek istediler ama nafile, Fren sistemi gibi kaput anahtarı da çalışmıyordu.
     Etraftaki araçlardan yangın söndürme tüpleri ile boşluklardan müdahale edilerek söndürülmeye çalışılan araç. İtfaiyenin gelmesiyle ancak Söndürüldü.
     Söndürme işleminin sonrasında kaput kapağı açılarak sebebi anlaşıldı. Motor bloğunun üst kısmından ateşleme bölümünden alev aldığı düşünülen ve yangın soğutma işleminin akabinde itfaiye olay yerinden ayrıldı.
Araç sahibi ile görüştüğümüzde kasko şirketinin bu yangın zararını karşılamadığını, mağdur olduğunu, bu konunun takipçisi olacağını, Kazada karşılayan kaskonun yangın konusunda hiç ilgilenmediğini sebebini araştıracağını ifade etti. 
      Çekici çağırdığını ve inşallah kısa süre içinde evine ulaşmayı söyleyen sürücü, Kazayı ucuz atlattıklarını söyledi.

 

OLAY HAKKINDA DIGER FOTOGRAFLAR:

.

.

.

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
Çocukların gözünden pandemi süreci sergisi
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ
EV KAZALARINA KARŞI BU ÖNLEMLER İHMALE GELMEZ