Advert

ÖNCE OKUDU, SONRA OKUTTU.

Buharkent 'deki yazarimiz birinci baskida tanındı ve tanıttı

ÖNCE OKUDU, SONRA OKUTTU.
ÖNCE OKUDU, SONRA OKUTTU.
Bu içerik 2051 kez okundu.

.
     Aile olarak aslen Buharkent 'li olan ARSLAN ailesinin en küçük ferdi olan UMUT ARSLAN Yıllar sonra İlçemize kesin dönüş yaptıktan sonra yaşadığı hayat hikayesi ve okul deneyimleri ile okuyucularını şaşırttıkdan sonra yazxdığı kitapla İlçemizi Türkiye'ye ve Dünya 'ya tanıtmaya başladı. 
     Yazdığı ilk kitabı 5 yıl önce proje ödevi ile birlikte tasarladı, 5 yılda tamamlayan Arslan, birinci baskıyı geçen ay bitirdi. 
Gelin şimdi bu kitabın hikayesini birde kendisinden dinleyelim dedik,
     Buyrun kendi ağzından anlatımıyla bu kitabın öyküsü ;
     ''Adım Umut Arslan . 20 yaşındayım Aydın Buharkent İlçesinde İkamet ediyorum . İlk öğrenim hayatıma İzmir de bir kreşte başlayıp ilk okuluma da İzmir’de devam ettim .
     Belirli nedenler ve ailemin memleketi olarak da Aydının Buharkent ilçesine taşındık . Metropol hayatından kırsal bir kesime göç ilk başlarda çok yıprattı. Hatta anne burda gökyüzü gözüküyor dediğimi bile hatırlıyorum. Kabuğuma sığmayan bir çocukluk geçirdim .
     Gerek erken yaşta kendi paramı kazanma isteği ve iş hayatına girmem gerekse ortama ayak uydurma isteği nedeni ile ilk okulda aldığım başarı sertifikaları sınıfımdaki yarışmalarda gösterdiğim liderlikler kısa süre sonra başarısızlığa dönüşüp hayal kırıklığı ve ümitsizlikle beraber okuldan  , farklı yerlere gitmeme neden oldu .
     İlk okul hayatımdan sonra ortaöğretim hayatıma geçmek istemeyip 2 yıl ara verdim bu süre zarfında ailemin çalıştırdığı lokantada babama mesleğimi pekiştirip meslek sahibi olduktan sonra dışarıdaki hayatın zorluğunun farkına vardım ve 2 yıl aradan sonra Buharkent Çok programlı lisesine kayıtımı yaptırdım gerek yakınlarımın gerek se çevremin benden bir başarı beklemediğinin farkındayım. Fakat bu sefer onların beklediği gibi bir durum olmayıp benim istediğim bir başarının ve madalyaların sahibi oldum. Okulumuzun uzun yıllar sonra Aydın’da yarışmalarda derece yapmasında ilçemizde yapılan yarışmalarda okulumuzun adını bir çok kez duyurdum. Sadece okumakla kalmayıp ayni zamanda çalışarak da veya farklı alanlarda kurslara katılarakta , kendimi geliştirme fırsatını yaratmayı ihmal etmedim.
    Okulumuzda Birinciliğe aday ken 12. Sınıfın son döneminde özel nedenler ile hiçbilmediğim sayısal bölümüne Nazilli Ugur okullarına kayıt oldum . Amacım kendimi daha da fazla geliştirip yükselmekti. Çocukluk hayalim olan polis akademisine gitmek her zaman çalışma çabam oldu .
     Üniversite sınavı açıklandığında ben gerek özel nedenler gerekse kendimi yazarken mutlu hissettiğim için yazarlıkla beraber insanlara daha fazla yardımda bulunabilirim diye Ege Üniversitesinde Sağlık departmanlarından birisinde okumaya başladım . Hayatım o kadar değiştiki bu kısa süre zarfında ilk okulda en Gözde öğrenciyken taşındıktan sonra böyle birşeyi söyleyemem lise hayatımda Derecelerden yada başarılar ilk okulumun devamı idi. Üniversite hayatıma başlamadan 5 yıldır üzerinde  çalıştığım Hadi Umutla adlı kitabımı bastırmak için birçok İl sayısız görüşme ve Onlarca basım Evi gezdim birçok hayal bile edemeyeceğim tepki, söz vs karşılaştım ve yılmadım.
     En sonunda basıldı yani hayallerime kavuştum tek bir tane daha kalmıştı o da : Hadi Umutla Kitabımın Adını taşıyan Hadi Umutla Projeleri idi Noter tastiğini aldım izinleri çıkardım ve kitabımın gelirlerini kitabımı çıkarmak için belirli şeylerden vazgeçtiğimi unutup başkalarına Umut olmak için Hadi Umutla Projelerine bağışladım. Ve şuan Ege Üniversitesi öğrencisiyim Muhasebe , Bilgisayar Meslek belgelerimden ziyade Yat Ehliyetine bile sahibim .
      Hadi Umutla kitabının gelirleriyle sevindirdiğimiz onlarca çocuk çok fazla sayıda yaşlı ile beraber birçok imza gününe katıldım. Şimdi ikinci kitabım çıkacak ve tek birşey söyliyorum . Bu hayatta hiçbirşey sevdiklerinizin yüzündeki gülümsemeden daha kıymetli olamaz.''
dedikten sonra.
''Ayrıca YouTube de Türkiye’de olmayan tıpkı Hadi Umutla kitabımın içeriği gibi farklı bir kanal hazırlıyoruz . Sosyal medyadan takip edip destek olabilirsiniz .'' diyerek Sözlerine şu kelimelerle devam eden arslan, sosyal medya üzerinden kitabının Türkiye'de tek benzersiz içeriği ile ilgili youtube kanalının dizayn edildiğinde okurlarına ve takipçilerine ulaşabildiğini ve okuyucularından projelere katılmak isteyen kişilerin sosyal medyada takipte kalmalarını rica etti. 
Youtube süprizininde en kısa zamanda açıklanacağını belirtti.

KİTAP VE PROJELER İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR :

.

.
.
.

.

.

.

.

.

.

.

 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button