Advert

BUHARKENT'de VİRÜS VE HASTA VAR MI ?

Son bir haftadır herkes bunu konuşuyor.

BUHARKENT'de VİRÜS VE HASTA VAR MI ?
BUHARKENT'de VİRÜS VE HASTA VAR MI ?
Bu içerik 3124 kez okundu.

.
     Ülkemizde 2019 kasım ayından beri görülen korona virüs olayı, Sağlık bakanlığı tarafından kontrol altına alınmaya çalışıyor.
     İlçemizde ki en son virüs vakası şüphesi ve virüs vakası olayını 4 ay önce 1 kişi ile atlattık, entübe olmadan izole odasın gelen ilçemiz sakini bir şahıs o günden itibaren sağlık durumunun iyi olduğu görüldü.

     Şimdi gelelim son vakamıza,
     Ramazan bayramında sokağa çıkma yasağı uygulaması ile kontrolü sağlanan virüs yayılımı, ne yazık ki bu kurban bayramında sokağa çıkma yasağı uygulanmadığı görüldü,
     Sokaklara çıkanlardan yanısıra sahil kenarları, oteller ve tatilcilerin yoğun olduğu görülen kurban bayramı tatilinde, Bir çok il ve ilçede virüs vakası görülmeye başladı. Bu virüs dağılımdan olsa gerekki, sağlık bakanlığının ''Hayat eve sığar'' uygulamasındaki virüs takip ekranında bayram dönüşünden itibaren hasane bölgesinde olan virüs noktası, geçen hafta itibariyle 19. sokak üzerinde belirtildi. 
     Halk arasında kimin evi, hasta kim soruları konuşulmaya başlanırken, resmi kaynaklardan ve resmi makamlardan virüs vakası teyid edilmemesi ile birlikte açıklamada yapılmazken. Bu sokak üzerinde bir evden ambulans ile izole edilmiş bir hasta çıkışının görüldüğü, halk arasında kulaktan kulağa duyulmaya başlandı. 
     Gazeteci kimliğimiz ile resmi makamlara sorduğumuzda hasta gizliliği esası ile açıklama yapılmazken,
''Herkesin bu virüse yakalanma ihtimalinin her zaman olduğunu düşünerek, maske takma ve sosyal mesafe koruması gerektiği'' söylenildi.
''İnsanların duyarsız davranması halinde virüsün daha kolay ve daha hızlı yayılabileceğini unutulmamalı, ilk günden itibaren nasıl korunduysak, her an karşımızdaki herkesin hasta olmasada taşıyıcı olabileceği düşünülerek davranılması gerektiği'' bildirildi.

TELEFON UYGULAMASI ÜZERİNDEKİ ŞÜPHELİ OLARAK İŞARETLİ OLAN SOKAK;

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİNİK KALBİ 3 YILDA 4 AMELİYATLA DÜZELTİLDİ
MİNİK KALBİ 3 YILDA 4 AMELİYATLA DÜZELTİLDİ
Başkan Büyükakın, ‘’Çok önemli sağlık ve sosyal hizmetlerine imza attık’’
Başkan Büyükakın, ‘’Çok önemli sağlık ve sosyal hizmetlerine imza attık’’