Advert

2 KİŞİ ÖLDÜ DİYE MAHALLE KARANTİNAYA ALINMAZ

Kamilpaşa mahallesi hala güvendedir.

2 KİŞİ ÖLDÜ DİYE MAHALLE KARANTİNAYA ALINMAZ
2 KİŞİ ÖLDÜ DİYE MAHALLE KARANTİNAYA ALINMAZ
Bu içerik 2243 kez okundu.

Covid-19 sebepli ölüm vakaları, kamilpaşa mahallesinin karantinaya alındığının kulaktan kulağa yayılması yanlış bilginin ne kadar hızlı yayıldığını ispatlamış oldu.

   Bizler bu konuyu aslında haber yapmayacağımızı söylemiştik ama gel gelelim ki, halk arasındaki asılsız haberler, fısıltılar ve yanlış bilgi o kadar kısa sürede fazla yayılmış ki, işin içindeki kişilerin bile aklını karıştırmış, 

   Şimdi gelelim doğru bilgiye;
   Evet kamilpaşa mahallesinden 2 adet Covid-19 hastasının ölümlü haberi doğru, ama ikisinin aynı sokakta olmaması sebebiyle bir mahallede yaşandı diye, koca bir mahalleyi karantinaya almazlar, çünkü alınmaz.
   İki kişinin aynı sokaktan olma ihtimali bile buna yeterli bir sebep değil aslında, yada başka bir deyişle diğer hiçbir mahallelerde hasta ve ölüm yaşanmasa bile, bir mahallede fazla bir ölüm yaşanırsa (covid-19 sebebiyle) o zaman il yada ilçe hıfzısıhha kurulunun alacak olduğu karar ile belki mahalle o zaman karantina altına alınabilir, Böyle bir durumda oluşursa da zaten resmi kurumlarda, gerek yazılı gerek sözlü olarak vatandaşlar uyarılır ve bilgilendirilir.

    Edindigimiz bilgiye corona virüsünün ilçemizdeki etkisi ve son durumunu, siz değerli okuyucularımıza şu şekilde özetleyebiliriz;
   '' Bize yakın başka ilçelerden (Buldan ve karacasu) sapa yerde olmalarına rağmen bizden daha fazla vakaya sahip oldukları gözler önünde, İlçemiz her ne kadar 12bin nüfuslu olsada İller arası geçiş kapısı olmasına rağmen Ortalama vaka sayısının altındayız. İlçemizde endişe yapacak bir durum yok.
   Gerek ilçemiz içindeki gerekse ilçe dışından gelen misafirler takip edilmekte, ilçemizden giden kişilerde bile vaka görülmesi ve bilinmesi halinde, Konu İlçe hastanesi başhekimimiz tarafından da yakınen takip edilip, Hastane filyasyon ekibi tarafından ŞÜPHELİ her olay ve kişiler takip edilip test yapılmaktadır.
   Yapılan test sonuçlarının pozitif çıkması halinde Kişinin ev içerisinde kalması ve izalasyon kurallarını uyup uymadığı rastgele süre zamanıyla kolluk kuvvetleri tarafından yakınen takip edilmektedir.
   Ancak ilçemizdeki bu iyi olan durumun bu şekilde kalması, daha kötü olmaması şimdiye kadar olduğu gibi yine siz hemşehrilerimizin elindedir.
Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarsak, pozitif vakalı olmasa bile karşımızdak her vatandaşı taşıyıcı şüphelisi olarak düşünüp ona göre önlem almamız gerekir,
Ancak bu şekilde kendimizi ve ilçemizdeki vaka sayısını korumuş oluruz'' ifadesi kullanıldı.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button