Advert

BABADAĞ'A İLK KAR YAĞDI

Hava bir gecede soğudu, sebebi sabah saatlerinde belli oldu.

BABADAĞ'A İLK KAR YAĞDI
BABADAĞ'A İLK KAR YAĞDI
Bu içerik 847 kez okundu.

     2020 - 2021 sezonunun ilk kar yağışı Dün gece (18 kasımı 19 kasıma bağlayan gece) Babadağ'a yağdı.
Babadağ'a yağan karın soğuk esintisi Buharkent'e geldi.

     Buharkent coğrafi yapı itibarı ile, Babadağın kuzeyinde ve aynı zamanda Murat dağının güneyinde yer alan, Menderes havzası içinde yer almaktadır. 
Her yıl olduğu her iki dağ zirvesine yağan kar ile, soğuk esintisi Buharkent ilçesinde hissedilmesine sebep olmaktaydı.
     Bu yıl ilk kar yağışı ilçenin güneyinde bulunan ve ilçe merkezine 19,7 km mesafede olan Babadağ RES (Rüzgar Elektrik Santrali) santralindeki çalışanlar tarafından görüntülendi.
     Santral ekibinde çalışan ''Akfen Korda SY  Enerji'' şefi Ali Zelvili tarafından fotoğraflanan bu kareler karın etkisini göstermiş oldu.
Yaklaşık olarak 1850 mt rakım seviyesinde bulunan santralin Soğuk havanın tam merkezinde olduğu, ve şu an itibariyle 10cm biriken ve  yağmaya devam eden kar ile yol ulaşımın da zor koşullar altında kaldığı belirtildi.

     Babadağ ile birlikte aynı gece Bozdağ (Tavas), Bucak (burdur) ve Uşak il sınırlarındaki yüksek rakımlı bölgelere de Kar yağışının etkili olduğu, biriktiği ve bazı noktalarda yol ulaşımınıda olumsuz etkilidiği görüldü.

     Buharkent merkezde bir gün ara ile sıcaklıklarda 6-7 derece arasında düşüş olduğu ve gündüz güneş olan noktalarda en yüksek 14 derece görülsede ilçe merkezinde 10derece ölçüldüğü, gece ise 8 derece ölçülen sıcaklıklara karşı, soğuk algınlığı ve gribe karşı daha tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

BÖLGEDEN GELEN FOTOĞRAFLAR:
 

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Coronada düşüş devam ediyor
Coronada düşüş devam ediyor
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”
“Önce elleriyle besledi, sonra sahiplendi”