Advert

Kadın eli değerse…

Kadın istihdamına büyük önem veren İzmit Belediyesi tarafından liyakate uygun sınav ve mülakatla işe alınan 15 kadın temizlik işçisi göreve başladı

Kadın eli değerse…
Kadın eli değerse… Yalçın AKBULUT
Bu içerik 95 kez okundu.

Kadınların iş ve sosyal hayatına katkıda bulunmak adına her meslek grubunda kadının yeri olduğunu gösteren Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığındaki İzmit Belediyesi, bünyesine yeni kişileri katmaya devam ediyor. Sınav ve mülakat yöntemiyle Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilen 15 kadın, kent merkezinde göreve başladı.

“KİMSENİN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMAYACAĞIZ”

İzmit Belediyesi bünyesinde istihdam edilen kadınlardan Nazlıcan Kobilay, “Fatma Başkanımıza bize böyle bir fırsat tanıdığı, erkeklerin yaptığı işi bizim de yapabileceğimizi gösterdiği için teşekkür ederiz. Biz kadınlar kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağız.” dedi. İzmit Belediyesinde işe başlayan bir başka kadın Sinem Karşın ise, “İzmit Belediyesinde olmaktan gurur duyuyoruz. Sağ olsun Fatma Kaplan Hürriyet bize bir iş kapısı açtı. İzmit’e kadınların eli değecek. İzmit daha detaylı ve daha güzel temizlenecek” ifadelerini kullandı.

Kadın eli değerse…

“İSTİHDAM ETTİĞİMİZ KADIN SAYISI ARTACAK”

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, “İzmit Belediyesi olarak yeni bir ilke imza atmış durumdayız. Başkanımız ve belediye yönetimiz olarak kadınların iş hayatında daha fazla olması için bir karar aldık. Bu karara Zabıta Müdürlüğümüzde kadın arkadaşlarımızı istihdam ederek başladık. Ardından kadın şoförler ve kadın nikah memurları istihdam ettik. Şimdi de temizlik işleri kadınlara emanet edildi. Tüm arkadaşlarımıza, ailelerine ve İzmit halkına hayırlı uğurlu olsun diyorum. İstihdam ettiğimiz kadınlarımızın sayısı artmaya devam edecek” dedi.

#izmit işçi#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın,  “Çiftçimiz rahat olsun,  Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Başkan Büyükakın, “Çiftçimiz rahat olsun, Büyükşehir Belediyesi yanlarında”
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak  whatsapp sharing button
Büyükşehir, 2021’de 6 yeni spor tesisi açacak whatsapp sharing button