Advert

Başkan, ziraat mühendislerine konuk oldu

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Ziraat Mühendisleri Odası’na İzmit Çarşısı’nı tanıttı

Başkan, ziraat mühendislerine konuk oldu
Başkan, ziraat mühendislerine konuk oldu Yalçın AKBULUT
Bu içerik 88 kez okundu.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret ederek ekonomik kalkınma için hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı projesi ile ilgili detaylı bilgi verdi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi öncülüğü ve Good4 Trust işbirliği ile hayata geçirilecek olan İzmit Çarşısı’nın tanıtımını yapmaya devam ediyor. Başkan Hürriyet, bölgesel ekonomiyi canlandırmak için 9 Şubat’ta açılışı gerçekleşecek olan İzmit Çarşısı’nı tanıtmak için Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilcisi Özgür Yılmaz ve yönetimini ziyaret etti.

YEREL EKONOMİYE KATKI”

Başkan Hürriyet, “Hem esnaflar, hem üreticiler hem de tüketiciler için bir dijital platform hazırlığı içerisindeyiz. İzmit Çarşısı adını verdiğimiz bu platformda özellikle doğaya dost ürünlerin yer alması ve satış yapabilmesi yerel ekonomiye büyük katkı sağlayacak. Burada vatandaşlarımız İstanbul’dan ya da kent dışından alışveriş yapıyor. Biz de neden esnafımız birbirinden alışveriş yapmasınlar diye düşündük.

“ÜCRETSİZ DÜKKAN AÇILABİLECEK”

Kısıtlama veya yüksek meblağlara tabi tutmadan ücretsiz bir şekilde üretici yararlansın istiyoruz. Dükkân açmanın bir ücreti yok. 3 ayrı formatta sadece yüzde 7, yüzde 5 ve yüzde 3 kesintilerin olabileceği bir sistem öngördük. Good4Başkan, ziraat mühendislerine konuk oldu

Trust uzun zamandır Almanya,  Şili ve bazı Avrupa ülkelerinde örgütlü bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Kargolarlagörüşmelerimiz de devam ediyor. Aynı gün içinde teslimat konusunda anlaşma için çalışmalarımız sürüyor. Banka güvenliği konusunda da iyzico ile anlaşma sağladık.

 

“UZUN SOLUKLU BİR PROJE”

Sizler de çiftçimizle, üreticilerimizle sürekli iletişim halindesiniz. 9 Şubat’a kadar başvuruları almaya devam ediyoruz. Tabi ki nitelikli ürünler üreten ve doğaya dost üretim metotlarını kullanan üreticilerin şansı daha fazla olacak. Tabi bu uzun soluklu bir proje. Zamanla yerel ekonomiye büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Esnaf kendi dükkânında işini yaparken aynı zamanda 17 bin kullanıcısı olan bu platformda da vatandaşlara satış yapabilecek. Aynı zamanda reklamını da yapacak” dedi.

#başkan hürriyet#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Yıldız ameliyat oldu
Mehmet Yıldız ameliyat oldu
Vali Yavuz, İlimizde Faaliyet Gösteren Limanların Başkan ve Yetkilileri İle Bir Araya Geldi
Vali Yavuz, İlimizde Faaliyet Gösteren Limanların Başkan ve Yetkilileri İle Bir Araya Geldi