Advert

Yener’den Başkan Babaoğlu’na ziyaret

Sakaryalı sanatçı Akif Yener, Hendek Belediye Başkanı’na misafir oldu

Yener’den Başkan Babaoğlu’na ziyaret
Yener’den Başkan Babaoğlu’na ziyaret Yalçın AKBULUT
Bu içerik 104 kez okundu.

Yaptığı şarkı ve marşlarla kuşaktan kuşağa yaşamaya devam eden, Parapsikolojist ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Şefi Sakaryalı sanatçı Akif Yener; Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nu makamında ziyaret edip sanatsal çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

“Şehirler kültür ve sanatla daha bilinçli ve hızlı gelişir”

Müzik ve sanatsal çalışmalar hakkında bilgi alışverişi şeklinde geçen sohbette Başkan Turgut Babaoğlu; “Ben seçimlere hazırlanırken Hendek halkı bana ‘Bizim Turgut’ lakabıyla onore etmiş ve büyük bir zaferle kazanmıştım. Ben de Sakarya için ilk şarkı olan ‘Onun adı efsane Sakarya’ ve ‘Sakaryaspor 50. Yıl Marşı’ (Bu kalp seninle Sakaryaspor) ve ‘Ne aşk ne hayat’ eserleriyle Sakarya tarihine altın harflerle yazılan Sanatçımız Akif Yener’i ‘Bizim Akif Yener’ diye tanımlayarak bizden olduğunu hatırlatmak ve onure etmeyi görev addediyorum. Ben müziğin belli bir oranda içinde olan bir insanım. Zaman zaman şarkı okuyan ve müzik camiasını iyi anlayan bir insanım. Şehirler kültür ve sanatla daha bilinçli ve hızlı gelişir. Başkanlık dönemimde sanatsal anlamda etkinlik ve faaliyetlere pandemi sonrası sıklıkla yer vereceğiz. Bu vesile ile Sakaryalı sanatçımızı, dahası Bizim Akif Yener’le kültür sanat etkinliklerinde olabildiğince çalışmayı arzu ediyoruz” diye konuştu.

Yener’den Başkan Babaoğlu’na ziyaret

“Kültür bir milletin medeniyet göstergesidir”

Sanatçı Akif Yener, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşma ve gelişmesi adına çok sevindiğini, şahsına ithaf edilen sözlerin de gurur verici olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Hendek Belediye Başkanımız sayın Turgut Babaoğlu’nun şahsımı ‘Bizim Akif Yener’ lakabıyla tanımlaması beni çok mutlu etti. Bir şehir için milli olmak, herkes tarafından kabul görmek ve eserleriyle onore edilmek bir insanın hayatında yaşayabileceği en güzel mertebe. Sakarya için üretmeye devam ediyorum ve sevenlerime büyük saygı duyuyorum. Başkan Babaoğlu nun özellikle müzik kültürüyle ilgili ve belli yeteneklere sahip olması beni çok sevindirdi. Kendisine güzel sohbeti ve misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca ben de Hendek ilçemizde düzenlenecek etkinliklerde sahne almayı çok arzu ediyorum” diyerek, içinde ‘Onun adı efsane Sakarya‘, Sakaryaspor 50. Yıl Marşı (Bu kalp seninle Sakaryaspor) ve ‘Ne aşk ne hayat‘ şarkılarının yer aldığı 5 şarkıdan oluşan maxi single albümünü imzalayarak hediye etti.

#hendek belediye başkanı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağçay Şehit analarının gününü kutladı
Ağçay Şehit analarının gününü kutladı
“GÖZÜM KANLANDI” DEYİP GEÇMEYİN!
“GÖZÜM KANLANDI” DEYİP GEÇMEYİN!