Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt, Nike ve SosyalBen Vakfı, spor aracılığıyla kız çocuklarını değişime teşvik ederek potansiyellerinin tamamını ortaya koymalarına olanak sağlıyor

Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor
Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 155 kez okundu.

Türkiye’de kız çocukların spora katılımının önündeki engelleri kaldırmak, kendilerine güvenerek oyun oynamalarını ve spor yapmalarını sağlamak için topluluklarla iş birliği içinde olan Nike, genç sporcu Ebrar Karakurt’un hayali ve SosyalBen Vakfı’nın desteği ile daha umut dolu bir gelecek vadeden Ebrar Karakurt Akademi’nin ilk adımını attı.

‘’Ebrar Karakurt Akademi’’, 9-13 yaşları arasındaki kız çocuklarının ve 18-25 yaşları arasındaki gönüllü koçların sporun gücünü keşfetmeleri, hayat becerileri kazanmaları ve daha iyi birer birey olmaları için tasarlanmış bir programdır. Program çerçevesinde, dezavantajlı bölgelerden SosyalBen Vakfı tarafından seçilen okullarda kız voleybol takımları kuruldu. Üniversite öğrencisi SosyalBen Vakfı gönüllüleri profesyonel antrenörler tarafından eğitilerek bu takımlara antrenörlük yapmakta. Bu projede, Nike, sağladığı finansal destek ve bilgi birikimiyle, SosyalBen Vakfı ise gönüllü koç programını ve operasyonu yöneterek en fazla sayıda çocuğun bu imkandan faydalanmasını hedefliyor.

Nike, kız çocuklarını spor için cesaretlendiriyor

Voleybolun Geleceği Ebrar’dan Geleceğe Pas

Karşılaştığı engellerle mücadele ederek sporu hayatının odak noktasına alan ve genç yaşında ‘’Voleybolun geleceği’’ olarak görülen Ebrar Karakurt’un hayali, tıpkı kendi gibi, çocukların da sporla daha özgüvenli ve güçlü birer birey olmaları. Ebrar Karakurt, “Şans verilmemiş yetenekli, istekli çocukları gereken imkanlarla buluşturmak, mümkün olan en fazla yerde en fazla sayıda takım kurmak ve bu çocukların önünü açmak istiyorum dedi. Ebrar Karakurt, bu projenin parçası olmak isteyen herkesi 6 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek canlı file atölyesine davet ediyor. Bu atölyede, herkes evindeki eski giysilerle file parçaları örecek ve bu parçaların birleşmesiyle ortaya çıkacak büyük fileler ihtiyacı olan oyun alanlarına ulaştırılacaktır. Katılım ve kayıt için link: https://www.nike.com/events-registration/event?id=1618574892961

SosyalBen Vakfı

SosyalBen Vakfı, dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlayan; bu amaç doğrultusunda kişisel gelişimlerine katkı yapacak ulusal ve uluslararası düzeyde saha ve eğitim çalışmaları gerçekleştiren; çocuk ve gençlerin yaşadıkları dünyadan sorumlu yetişkinler olarak yetişmeleri için sosyal sorumluluk, girişimcilik ve gönüllülük bilinçlerini ve becerilerini güçlendirmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

#nike#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı