DÜĞÜN YEMEĞİNİ AFRİKA'DA VERDİLER

Amasya'da bu yaz 7 Temmuz'da evlenecek olan Burak Koçak ve Merve Kara çifti düğünlerinde verecekleri düğün yemeğini Amasya Yesevi Yardım Hareketi Derneği aracılığıyla Afrika kıtasında bulunan Uganda ülkesindeki ihtiyaç sahiplerine verdi.

DÜĞÜN YEMEĞİNİ AFRİKA'DA VERDİLER
DÜĞÜN YEMEĞİNİ AFRİKA'DA VERDİLER Yalçın AKBULUT
Bu içerik 180 kez okundu.

Çift, düğünde verecekleri yemeği Amasya Yesevi Yardım Hareketi Derneğinin “Afrika'ya iftar sofrası Kampanyasına” bağışlayarak, Uganda'daki ihtiyaç sahiplerine verdiler.  Çiftin verdiği düğün yemeğinde 300 kişiye iftar verildi.
“YÜZLERİNDEKİ GÜLÜCÜKLER BİZE YETİYOR”
Yardımı yapan Burak Koçak, “7 Temmuzda düğünümüz olacak bizim, bizde bu düğün için organizasyon yapmıştık. Düğün yemeğimizi de sağolsunlar Yesevi Derneği aracılığıyla Afrika Uganda'daki Müslüman kardeşlerimize gönderdik. Onlar aracılığıyla güzel bir niyetimiz oldu. Onun içinde çok mutluyuz, huzurluyuz. Herkesin de bu şekilde yapmasını da isteriz. Çünkü ziyan oluyor bazı yemeklerimiz en azından oradaki Müslüman kardeşlerimizin kalplerine dokunmuş oluyoruz. Yüzlerindeki gülücükler bize yetiyor. Bu Ramazan günü olması da bizim için çok çok iyi oldu. En azından oradaki Müslüman kardeşlerimize yaradı.” Dedi. 
“YAKLAŞIK 300 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ ORADA”
Merve Kara, “O kadar mutlu oldum ki hani, çok hoşuma gitti. Benim bizim hiç aklımızda bile yoktu. Nişanlım söyledi böyle yapalım diye bende çok mutlu oldum, çok sevindim. Kendisine burada teşekkür ediyorum, böyle güzel kalpli bir nişanlıya sahip olduğum için de çok mutlu hissediyorum. Yaklaşık 300 kişiye iftar yemeği verildi orada.” Diye konuştu.
Çift, herkese bu süreçte düğün yemeklerini Afrika'da vermelerini de tavsiye etti.  
Yesevi Yardım Hareketi Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Sorumlusu Engin Keşoğlu, “Bizde Yesevi Ailesi olarak genç çiftlere şimdiden mutluluklar diliyoruz.” Dedi. 
Yesevi Yardım Hareketi Derneği İl Başkanı Mustafa Bayoğlu, genç çifte yaptıkları yardımdan dolayı küçük bir hediye verdi. 
Amasya Yesevi Yardım Hareketi Derneği “Afrika'ya iftar sofrası Kampanyası” kapsamında bin 500 kişiye yardım ulaştırdı.

#afrika düğün yemeği#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı