Kocaeli Valisi Yavuz; “Marka ve Patentin Hayatımızdaki Değerini ve Önemini Hepimiz Biliyoruz.”

26. Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinlikleri münasebetiyle öğrenciler ve toplumun her kesiminin patent bilincini artırmak, farkındalık oluşturmak ve ülkemizin patent sayısının artmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Bir Patent Fikrim Var Yarışması” nda dereceye giren öğrenciler, Vali Seddar Yavuz tarafından ödüllendirildi.

 Kocaeli Valisi Yavuz; “Marka ve Patentin Hayatımızdaki Değerini ve Önemini Hepimiz Biliyoruz.”
 Kocaeli Valisi Yavuz; “Marka ve Patentin Hayatımızdaki Değerini ve Önemini Hepimiz Biliyoruz.” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 149 kez okundu.

Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa R. Türker, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Patent Hareketi Derneği Başkanı Av. Ali Çavuşoğlu, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ceylan, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ceylan, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan bir konuşma gerçekleştirdi.

Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayını tebrik ederek sözlerine başlayan Vali Yavuz; “Bilim ve teknolojiye ne kadar yatırım yapıyorsanız, inovasyona ne kadar değer veriyorsanız o kadar hür ve bağımsız yaşayabileceğimiz bir dünyada yaşıyoruz.  Dolayısıyla ne kadar milliyetçi, ulusalcı olursanız olun nihayetinde üretmeyen, yeniliklere kapalı olan bir toplumun, hür ve bağımsız yaşama şansı yoktur. Bugün bizim gibi orta gelir düzeyinde olan ülkelerin yaşadığı sorunlardan bir tanesi de özgünlük, patent ve markadır. Bunun hayatımızdaki değerini ve önemini hepimiz biliyoruz. 

Sanayicilerimize, Beyaz Yakalılarımıza ve Çalışkan İşçi Kardeşlerimize Güveniyoruz.

Ülkemizde Kocaeli gibi şehirlerin sayısı fazla olsaydı Türkiye’nin şuan başka bir noktada olacağını ifade eden Vali Yavuz; Kocaeli’yi Türkiye’nin lokomotif şehri olarak düşünüyorum. Keşke Kocaeli gibi 30 tane şehrimiz olsaydı. Keşke Kocaeli’de ki sanayicilerimiz gibi 30 ilimizde sanayicilerimiz olsaydı. Bugün Türkiye başka bir ligde oynardı. Türkiye’nin yeni değişim ve dönüşüm süreci içindedir. Bu süreçte hepimize önemli görevler düşüyor. Bu sözleri söylerken siz sanayicilerimize, orada emek veren beyaz yakalılarımıza ve çalışkan işçi kardeşlerimize güveniyoruz. Ben Türkiye’nin potansiyeline ve sizlere inanıyorum. Burası çok kıymetli Organize Sanayi Bölgemizin başkanının büyük emekleri ile kurulmuş bir kurum ve eğitim adına, gelişim adına çok güzel işler başarıyorlar. Bende başta kendisini, öğretmenlerimizi, ülkemizin gelişimi ve ilerlemesi adına elini taşın altına koyan tüm eğitim kurumlarımızı tebrik ediyorum. Bu örnek çalışmalar sayesin de inanıyorum ki Türkiye rekabet gücünü artırarak, yoluna devam edecek, markanın, patentin, inovasyonun ve yeniliğin peşinde koşacaktır. 

Moralimizi Yüksek Tutalım ve Bizi Yönetenlere Güvenelim

Önceki gün Arslanbey Organize Sanayi Bölgesindeydim. Verilerine baktım ve memnuniyetle gördüm ki verilerinde en ufak bir düşme yok. Tam aksine artış var. Hem istihdamında artış var, hem de elektrik tüketimlerinde bir artış var. Bugüne kadar hangi Organize Sanayi Bölgesine gitsem bütün Organize Sanayi Bölgelerinde aynı durum var. Sanayimizin durumu pandemiye göre iyi. Moralimizi yüksek tutmak için çok sebebimiz var. Tam kapanma döneminde üretimi azaltmadan, herhangi bir sıkıntıya sokmadan hep beraber yolumuza devam edebilmemiz için biz gerekli tedbirleri aldık alamaya da devam ediyoruz.” diyen Vali Yavuz düzenlenen programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Hayat Işığı projesiyle  birinci olan Şükrü Efe İhtiyaroğlu, Işık Demeti projesiyle 2. Olan Gökhan Tür ve Kart Sistemli Motor Araçlar projesiyle 3. Olan Arda Talha Ulusoy’a ödüllerini vererek tebrik ettiler.

 

#marka patent#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı