Şayir'den Jet yanıt

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın 72 bin liralık pilates topu aldılar iddialarına yanıt veren Başkan Şayir, “Sadece 350 pilates topu aldık.

Şayir'den Jet yanıt
Şayir'den Jet yanıt Yalçın AKBULUT
Bu içerik 81 kez okundu.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın 72 bin liralık pilates topu aldılar iddialarına yanıt veren Başkan Şayir, “Sadece 350 pilates topu aldık. Bu iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Müfteriler adalet önünde hesap verecekler” dedi


Geçtiğimiz günlerde CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, insanların geçim sıkıntısı çekerken Dilovası Belediyesi 72 bin liralık pilates topu aldığını eleştirmiş, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’den jet yanıt gelmişti. Şayir, “Televizyonlarda konuşmaya benzemiyor o iş. Tahsin Bey’e bir top da biz hediye edelim. Buyur Tahsin Bey size bir top” diyerek sosyal medya hesabından fotoğraflı paylaşım yapmıştı. Şayir, bu kez de bir açıklama yayınlayarak iddialara, “Sadece 350 adet pilates topu aldık. Şimdi hesap verme vaktidir. Bu iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Müfteriler adalet önünde hesap verecekler” dedi.

İDDİAYI ÇÜRÜTTÜK 

Şayir’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: “CHP'nin iddiası 4 bin 800 pilates topunun belediyeye alınmadan alınmış gibi gösterildiği yönündedir. Tabii ki bu iddiada gerçeği yansıtmamaktadır. CHP'li milletvekilinin bu iddialarını ilçemizdeki birileri de maalesef dillendirmektedir. Faturalar ve görsellerden de görüleceği üzere belediyemiz 350 adet pilates topu ve beraberinde kullanılacak ekipmanlar alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Böylece CHP'nin bir iddiası daha belgeleriyle çürütülmüştür. CHP'nin bir diğer iddiası ise, Belediyemizin 89 bin TL ödeme yaptığı ve bunun karşılığında hiç eldiven almadığı yönündedir.  Bu iddialarda tıpkı diğerleri gibi gerçek değildir.  2020 yılı Mart ayından itibaren ülkemizde görülen pandemi şartlarında sahada çalışan belediye ekiplerimiz ve pazarlarda hem esnafa hemde pazardaki vatandaşlara dağıtılmıştır.  

PROGRAMI CENAZE NEDENİYLE İPTAL ETTİK

Bunun görselleri de mevcuttur. Belediyemiz önünde gerçekleştirilecek olan ve iptal edilen tiyatro etkinliğine dair söylentilere gelince, devlet yönetmek ciddi bir iştir.  Devlette her iş ve işlem resmi olarak kayıt altına alınır. Burada da organizasyon firması ile protokol imzalanmış ilgili firma sorumluluğu gereği her türlü hazırlığı gerçekleştirmiş hatta tüm sahne ve ekipmanlarının kurulumunu belediye önünde gerçekleştirmiştir. Ancak aynı gün temizlik personelimiz Ayhan Sazak vefat etmiştir. Belediye yönetimimizde hem ailenin acısını hem de örf ve adetlerimizi dikkate alarak programı iptal etmiştir.  Tüm yükümlülüklerini harfiyen yerine getiren bir firmanın, kendisinden kaynaklanmayan bir iptal sebebi ile mağdur edilmesini beklemek ne ile açıklanabilir? 

HESAP VERME VAKTİ

Aziz Dilovalılar, İşte hakkımızda yürütülen bu kara propaganda ve kirli iftira siyasetini belgelerle çürütmüş bulunmaktayız.  Böylesi asılsız iddialara sarılarak, iftirayı siyaset sanarak kendilerince muhalefet yapanları görmek, ilçemiz adına bizleri üzüyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana, ilk andan itibaren hizmet üreten belediyemizin enerjisini böylesi aslı astarı olmayan yalanlar için harcamaya artık devam etmeyeceğiz.  CHP'nin iftiraları, hakikat karşısında mağlup olmuştur. CHP'nin iftiraları Dilovalının vicdanlarında mahkum olmuştur.  CHP'nin iftiraları gerçekler karşısında rezil olmuştur. Şimdi hesap verme vaktidir. Buradan açıkça ifade ediyorum ki, bu iftiraların sahiplerinin yalanları hukuk önünde yanlarına kar kalmayacaktır. Bu iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Müfteriler adalet önünde hesap verecekler

#başkan şayir#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli’de
Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli’de
Türkiye’yi Daha İyi Noktalara Taşımamız Gerekiyor
Türkiye’yi Daha İyi Noktalara Taşımamız Gerekiyor