Deva Gebze’den Bayram mesajı

Bu yıl ikinci Ramazan Bayramımızı da maalesef salgın hastalık ve yasakların gölgesinde karşılıyoruz

Deva Gebze’den Bayram mesajı
Deva Gebze’den Bayram mesajı  Yalçın AKBULUT
Bu içerik 173 kez okundu.

Geçen yıldan bu yana değişmeyen tek şey ülkemizin turistlere açık, bize kapalı olduğu gerçeği. Bizler evimizden çıkamazken ülkemizin tüm zenginliklerinin tadını turistler çıkarıyor. Bu durum aslında hükümetin yönetim anlayışını da özetliyor; döviz her kapıyı açıyor.
Dünyanın gelişmiş ülkeleri çeşitli yöntemlerle salgını bitme noktasına getirmişken bizim gibi ekonomisi kırılgan ve genelgelerle yönetilen ülkeler maalesef bu salgının etkilerini uzun yıllar hissedecek gibi görünüyor. Tüm yetki ve sorumluluğun bir kişide toplanması, her çıkarılan genelgede milyonlarca insanın belirsizlik içine savrulmasına yol açıyor. Önü sonu planlanmadan alınan kararlar, sosyal medyadan alınan tepkiler nedeniyle aniden değiştirilen genelgeler, kontrolü ve denetimi imkânsız kurallar görüyoruz. Gece yarısı yayınlanan kararnamelerle ülkenin ödeme dengeleri alt üst edilebiliyor. Pandemi döneminde dahi işine gitmek durumunda olan, tüm yasaklarda çalışmak zorunda olan Gebze’li vatandaşlarımız hastalık tehlikesi ve ekonomik sorunların yanında bir de bu ani değişiklikler nedeniyle psikolojik bir travma yaşıyor.
Deva Partisi olarak ülkemizde ve bölgemizde salgın döneminde de online olarak vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz. Gördüğümüz tablo ise değişmiyor; esnaf mutsuz, işçi huzursuz ve en önemlisi gençlerimiz umutsuz. Bu tablonun değişimi ancak her alanda liyakate dayalı bir yönetim kurmakla mümkün olacaktır. Bu yönetimi kuracağız, halkımızı hak ettiği şekilde yaşatmayı bir görev olarak bilecek ve her konuda liyakate dayalı bir sistem oluşturacağız. Bayramlarımızı bayram gibi yaşayabileceğimiz bir memleket oluşturmak için gece gündüz çalıştığımızı bilgilerinize sunar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram dileriz.
 
Kemal Memiş
Deva Partisi Gebze İlçe Başkanı

#deva gebze#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı