Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor

Gölcük Turgut Özal İlkokulu 3-B sınıfı farklı eTwinning projelerinde ve Öğretmen Akademisi Vakfı 5 Taş projesinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda yaptıkları etkinlikler ile ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atıyorlar.

Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor
Gölcük Turgut Özal eTwinning Projeleriyle dikkat çekiyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 163 kez okundu.

3-B sınıfı Öğretmeni Merve Ceyhun, ‘’Uzaktan eğitim süreci ile teknolojinin artık daha da içindeyiz. Bu projelerle öğrencilerimize kodlama ve çeşitli web 2.0 araçlarını tanıtıyor ve bu araçların kullanılmasına rehberlik ediyoruz. Böylece öğrencilerimiz teknolojide istenilen yönde yetkinleşiyorlar. Ayrıca farklı etkinliklerle kendilerini daha doğru şekilde ifade edebiliyorlar. ETwinning projeleri ile Özgüven duyguları gelişen öğrencilerimiz; girişimci, hedeflerinin farkında ve başarıya odaklanabilen bireyler haline gelmektedir. “Tüm Derslerde Toplandık” projemizde amacımız; işbirliğine dayalı olarak çalışarak öğrencilerimizi disiplinlerarası bir yaklaşımla başarıya odaklamak.

KONFÜÇYÜS’DAN İLHAM ALINDI

Merve Ceyhun şöyle devam etti: “Bu proje ile öğrencilerimiz farklı dersler arasında entegrasyon sağlayarak daha kolay öğrenmeler gerçekleştirdi. Ayrıca birçok etkinlik içeren projemizle öğrencilerimiz birbirlerinden öğrenme fırsatı buldu. “Benim Mesleğim” projemizde amacımız; Konfüçyüs’ün ‘Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” sözünden ilham alarak öğrencilerimize; unutulmaya yüz tutmuş, günümüz ve gelecek meslekleri çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak farklı etkinlikler ile tanıtıp onlara en uygun sağlıklı meslek seçimine yönlendirmeyi ve her mesleğin değerli olduğunu kavratabilmek. “Beş Taş Projemizde” amacımız ise öğrencilere sosyal ve finansal konularda farkındalık kazandırılırken nihai olarak ‘İyi Vatandaş Olma’ bilinci aşılanması hedeflenmekte’’ 

#gölcük anaokulu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı